به گزارش صبح توس؛ مصطفی مهران فر ظهر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: هر کشور و جامعه ای سرمایه هایی را در اختیار دارد ولی سرمایه های اصلی یک جامعه سرمایه انسانی و اجتماعی آن است.

 

آموزش و پرورش دستگاه برتر در حوزه جوان یاوری و جوان باوری در استان است

وی با بیان اینکه جوانان یک جامعه سرمایه های اصلی آن جامعه هستند و سرمایه های اصلی یک جامعه باید به فعلیت برسند، خاطرنشان کرد: خودباوری خود جوانان و مشارکت دادن به جوانان در فعالیت ها و برنامه ها و دست آوردهای مختلف باعث به فعلیت رسیدن جوانان می شود.

مشاور مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در امور جوانان همچنین در ادامه تصریح کرد: آموزش و پرورش خراسان رضوی به واسطه اصل قرار دادن این فاکتور ها دستگاه برتر در زمینه جوان یاوری و جوان باوری شناخته شده است.

 

بحران های پیش رو قطعاً با نیروی جوانان قابل گذر هستند

وی با تأکید بر اینکه امیدواریم از این سرمایه جوان به نحو احسان استفاده کنیم، اذعان کرد: اگر بتوانیم فرصت ها و مشارکت های بیشتری به جوانان بدهیم مطمئناً دست آوردهای ارزشمندی به دست خواهیم آورد.

مهران فر با اشاره به اینکه اگر در سال های جنگ تحمیلی توانستیم سربلند بیرون بیاییم ناشی از حضور و اعتماد به جوان است، عنوان کرد: اگر می خواهیم از بحران ها و گذرگاه های پیش رو به سلامت عبور کنیم قطعاً باید از نیروی جوانان و حضور آن‌ها استفاده کنیم.

 

گفتمان سازی جوانان تنها مختص زمان انتخابات نیست

وی با بیان اینکه مشارکت اجتماعی جوانان نه تنها یک رهیافت برای توسعه پایدار یک جامعه بلکه یک هدف و توسعه برای هر کشوری است، تشریح کرد: اگر جوانان در دست آوردها و برنامه ها حضور داشته باشند قطعا بیشترین تحول برای هر دستگاهی خواهد داشت.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه ارتقاء جایگاه جوانان با 4 رویکرد اصلی گفتمان سازی، شناسایی، توانمندسازی و مشارکت مدنظر قرار گرفت، بیان کرد: گفتمان سازی تنها مختص زمان انتخابات نیست بلکه در تمام ایام سال باید جوانان در عرصه های مختلف حضور داشته باشد و این گفتمان سازی باعث رشد 4 درصد جوانان در پست های مدیریتی شد.

 

2 هزار جوان در سامانه شناسایی و استعداد یابی جوانان استان ثبت نام شده است

وی همچنین در ادامه تأکید کرد: سامانه ای به منظور شناسایی و استعدادیابی جوانان پیش بینی شد و توانستیم 2 هزار جوان را در این سامانه ثبت نام کنیم و با برگزاری مراسم تجلیل باعث شد جوانان را بیشتر بشناسیم.

مهران فر با بیان اینکه در راستای توانمندسازی جوانان با استفاده از کارگاه ها و دوره های ضمن خدمت دنبال انتقال تجارب مدیریتی به جوانان هستیم، افزود: امیدواریم با مشارکت دادن جوانان در طرح های مختلف بتوانیم این ظرفیت جوانان را به حد اعلا خود برسانیم.

 

بیش از 10 سمن در حوزه جوانان خراسان رضوی در حال ثبت است

وی با اشاره به اینکه شبکه سازی و توسعه اجتماعی جوانان یکی از اهداف اصلی در گروه اصلی مشاوران جوانان در استان است، اظهار کرد: در بسیاری از مناطق، برخی مدارس مشاور جوان دارند.

مشاور جوان مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در پایان با بیان اینکه در توسعه اجتماعی سعی کردیم تشکل های غیر دولتی و سمن ها را مورد توجه قرار دهیم، خاطرنشان کرد: بیش از 10 سمن در حوزه جوانان در حال ثبت است که کمک می کند تا بتوانیم هرچه بیشتر به جایگاه جوانان دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/