محمد فرزانه در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به قیمت زولبیا و بامیه در شیرینی فروشی‌های سطح شهر مشهد، اظهار کرد: نرخ‌گذاری‌ها تا سال گذشته به صورت متمرکز بود اما در اواخر سال گذشته از نحوه قیمت‌گذاری بر عهده واحد صنفی قرار گرفت.

 

وی افزود: با توجه به اینکه نحوه قیمت‌گذاری با توجه به مواد که استفاده می‌کنند و از همه مهم‌تر عرضه و تقاضا تعیین‌کننده نرخ در واحد شیرینی‌پزی ما است.

 

رئیس اتحادیه صنف شیرینی سازان با اشاره به نرخ تعیین‌شده معمول در اتحادیه شیرینی سازان مشهد، گفت: قیمت پیشنهادی اتحادیه به ازای هر کیلو حداقل 13 هزار تومان  برای زولبیا و بامیه درجه 1 و درجه دوم آن حداقل هر کیلو 9 هزار تومان است.

 

وی ادامه داد: گروه‌بندی‌هایی که نرخ‌ها را معین می‌کند در هیئت عالی نظارت مشخص می‌شود و تصمیم‌گیری بر اساس قوانین سطح عالی کشور است.

 

فرزانه با اشاره به اینکه خود شورای نظارت این تصمیم  را گرفته است، بیان کرد: به‌عنوان‌مثال یک نفر تصمیم دارد زولبیا خود را عسلی کار کند و ماده آن درجه‌یک باشد اما مثلاً اندازه آن ریز باشد، در این صورت قیمت تمام‌شده‌ای که توسط اتحادیه اعلام‌شده پاسخگو نیست.

 

وی تصریح کرد: این موضوع در تمام کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی روال است و بسته به نوع کیفیت متفاوت خواهد، واحدهای صنفی شهر تهران نیز به همین صورت هستند و از همین قانون تبعیت می‌کنند.

 

رئیس اتحادیه صنف شیرینی سازان با اشاره به اینکه این موضوع کاملاً با نظارت انجام خواهد شد، عنوان کرد: بازرسان مخصوص اتحادیه و همچنین بازرسان اتاق اصناف بازرسی و نظارت را دارند و اگر کسی قصد در کم‌فروشی داشته باشد برخورد خواهد شد.

 

وی تأکید کرد: در برخی از واحدهای سایر اتحادیه‌ها مانند سوپرمارکت‌ها و برخی از میوه‌فروشی‌ها نیز زولبیا و بامیه بی‌کیفیت عرضه می‌شود که ما به مردم عزیز توصیه می‌کنیم از این محل‌ها تهیه نکنند زیرا بر نحوه تولید و بهداشت این محصولات هیچگونه نظارتی وجود ندارد.

 

انتهای پیام/