به گزارش صبح توس؛ مجتبی بهاروند صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به گفته مدیرعامل سازمان تاکسیرانی مبنی بر ارائه طرحی به شورا برای تعیین نرخ تاکسی‌های اینترنتی بیان کرد: به عقیده ما قیمت‌ها باید براساس عرضه و تقاضا بازار مشخص شود و فضای رقابتی از بین نرود؛ شورای اسلامی شهر هیچ مصوبه‌ای برای تعیین حداقل دریافت بها نخواهد داشت و این مصوبه صرفا برای تعیین سقف و حداکثر میزان دریافتی است تا مانع از تضییع حقوق شهروندان شویم.
وی در ادامه با اشاره به برخی زمزمه‌ها مبنی بر محاسبه بهای قطارشهری طبق مسافت پیموده شده، اظهارکرد: این اقدام امری متداول در کشورهای مختلف است که اجرایی می‌شود.
بهاروند با بیان اینکه چنین طرحی تاکنون در کمیسیون حمل و نقل شورا مطرح نشده است، تصریح کرد: در این خصوص باید نظرات کارشناسان ارائه و توجیهات لازم برای اجرایی شدن آن مطرح شود؛ بهای استفاده از قطارشهری تا پایان سال 97 همان 650 تومان خواهد بود و چنین طرحی در سال 97 محقق و اجرایی نمی‌شود.
رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا مطالبی هم پیرامون شرکت «الیت» مطرح کرد و با بیان اینکه طی یک فراخوان نشستی با شرکت‌ها و افراد مختلف برای ارائه طرح‌های این حوزه برگزار شد، اظهارکرد: شهرداری در این طرح بدنبال 3 طرح مشخص است؛ شرکت الیت در خصوص ساماندهی پارک‌ها موفق بوده ولی در دو زمینه پارک حاشیه‌ای هوشمند و کسب درآمد و ساخت پارکینگ خواسته و مطالبه شهرداری محقق نشده است.
بهاروند افزود: طبق تصمیم‌گیری صورت گرفته، حاضران در نشست اول مقرر شده در جلسه‌ای انفرادی نیز طرح‌های خود را به تشریح ارائه نمایند تا سپس تصمیم لازم جهت رفع اشکالات و بهبود شرایط کنونی اتخاذ شود؛ امیدواریم ظرف 2 ماه آینده این موضوع اصلاح و یا سیستم جدید جایگزین وضعیت موجود شود.
 انتهای پیام/