به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام سیدجلال حسینی ابراز کرد: رمضان، ماه عبادت و بندگی و راز و نیاز با معبود جهان است، در روایات اسلامی تاکید شده که در این ماه با توجه و خضوع بیشتر، نمازها را به جا آورید و از نمازهای مستحبی در شب و روز غفلت نورزید و بدین ترتیب با یک تمرین یک ماهه همه مومنین می‎توانند به عبادت خالص‎تری دست یابند.
وی با تاکید بر اینکه ماه مبارک رمضان، ماه بهار قرآن است، عنوان کرد: در ایام ماه رمضان برنامه‎های متعدد و متنوعی ویژهزائران تدارک دیده شده است که از ابتدای ماه مبارک در اماکن متبرکه آغاز خواهد شد.
حجت الاسلام حسینی اعلام کرد: ویژه دهه اول ماه رمضان برنامه سخنرانی در همه اماکن حرم رضوی برگزار می‎شود که محوری‎ترین برنامه‎ها در رواق امام خمینی(ره) صورت می‎گیرد.
وی تصریح کرد: در دهه اول ماه رمضان بعد از نماز صبح حجت الاسلام مهدی ماندگاری به ایراد سخنرانی می‌پردازد و در ادامه مداحان و ذاکران مدیحه سرایی می‌کنند.
حسینی از برنامه تفسیر تولیت آستان قدس رضوی خبر داد و عنوان کرد: برنامه تفسیر موضوعی حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی هر روز قبل از نماز ظهر و عصر ساعت 11:30 در رواق امام خمینی(ره) برگزار می‌شود و بعد از اقامه نماز نیز حجت الاسلام کازرونی برنامه سخنرانی خواهد داشت.
وی درباره برنامه سخنرانی شب های ماه مبارک رمضان گفت: حجت الاسلام عباس فرازی نیا در دهه اول قبل از نماز مغرب به ایراد سخنرانی می‌پردازد و حجت الاسلام قرائتی نیز هر شب از ساعت 22:30 برنامه درس‌هایی از قرآن خواهد داشت.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی افزود: بر خلاف سال‌های گذشته با توجه به سرد و بارانی بودن هوا، برنامه‌های شب نیز در رواق امام خمینی(ره) برگزار می‌شود و در صورتی که هوا مساعد شد برنامه‌ها در صحن جامع رضوی برپا خواهد شد.
وی تصریح کرد: در دیگر صحن‌ها به ویژه مسجد گوهرشاد، رواق درالحجه، حضرت زهرا(س)، حضرت معصومه(س) و ... برنامه مداحی و سخنرانی اجرا می‌شود.

انتهای پیام/