به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام کاظم لطفیان ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار داشت: شبکه‌های تبلیغی، تبیینی و تفسیری سازمان تبلیغات اسلامی در سطح کشور و استان فعالیت ویژه‌ای را در ماه مبارک رمضان خواهند داشت و امسال 3 مبلغ برجسته کشوری در مشهد، نیشابور و سبزوار حاضر خواهند شد.

وی افزود: همه ساله تفسیر سوره‌های مبارکه قرآن کریم در ماه مبارک رمضان را داریم و برای امسال تفسیر سوره مبارکه فتح را خواهیم داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه بخشی دیگری از فعالیت‌های ماه مبارک رمضان برپایی محافل جزءخوانی قرآن کریم است، خاطرنشان کرد: این محافل در پارک‌ها و بوستان‌های سطح شهر مشهد به‌ویژه مناطق حاشیه شهر و همچنین پارک‌ها و بوستان‌های شهرستان‌های استان برپا می‌شود.

لطفیان تصریح کرد: ویژه برنامه‌های مناسبتی ماه مبارک رمضان را در روزهای وفات ام‌الائمه، حضرت خدیجه کبری(س)، ولادت کریم اهل بیت، حضرت امام حسن مجتبی(ع)، لیالی قدر، سالروز ارتحال امام راحل(ره)، سالروز قیام خونین 15 خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر، روز جهانی قدس و عید سعید فطر برگزار خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در ایام ماه مبارک رمضان 3 هزار روحانی در سطح استان به امر تبلیغ می‌پردازند، تاکید کرد: همچنین در این ایام 300 نفر به خارج از استان اعزام می‌شوند و روحانیون اعزامی به موضوعات مهمی همچون شعار سال، آسیب‌های اجتماعی، معرفی الگوهای قرآنی و غیره می‌پردازند و اعلام کرده‌ایم که بنا به ظرفیت مردمی اعزام روحانی را خواهیم داشت و هیچ محدودیتی در این زمینه نخواهیم داشت؛ همچنین در ماه مبارک رمضان هیئت‌های مذهبی فعالیت‌های پرشور قرآنی و مذهبی را خواهند داشت و این هیئت‌ها مبلغ و پیشتاز برپایی سفره‌های ساده افطاری خواهند بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه 600 خانه عالم در سطح استان فعال است، گفت: این خانه‌ها با بودجه دولتی و کمک‌های مردمی ساخته شده و هم‌اکنون 50 خانه عالم دیگر در سطح استان در حال ساخت است و برای 200 روستای استان باید خانه عالم ساخته شود.

لطفیان گفت: در بحث نظارت بر هیئات مذهبی 160 ناظر فعال هستند و تذکرات لازم را به هیئت‌هایی که کار خطا و نادرستی را انجام می‌دهند خواهند داشت و مجموعه‌هایی که بی‌توجه باشند مجوزهایشان لغو و ابطال می‌شود.

وی افزود: اجرای برنامه‌های اعتکاف ماه مبارک رمضان بر عهده خود مساجد گذاشته‌ایم و در صورتیکه برگزارکنندگان این آئین معنوی و باشکوه درخواستی داشته باشند حمایت لازم را خواهیم داشت و اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برنامه متمرکزی در این ایام نخواهد داشت و تمرکزمان را روی اعتکاف ایام‌البیض ماه رجب قرار داده‌ایم.

انتهای پیام/