به گزارش صبح توس؛ علی قربانی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران از راه اندازی 4 خانه ورزشی روستایی در شهرستان خلیل آباد خبر داد و اظهار داشت: امیدواریم با راه اندازی این خانه های ورزش روستایی شاهد تحولی چشم گیر در ورزش روستایی باشیم.

وی با بیان اینکه در آینده ای نزدیک در همه روستاهای سطح شهرستان خانه های ورزشی روستایی تجهیز و راه اندازی خواهند شد، خاطرنشان کرد: هم اکنون روستاهای مزده، دهنو، میرآباد، نقاب، ارغا، جابوز، سعدالدین، جعفرآباد و مهدی آباد همکاری خوبی برای راه اندازی خانه ورزش داشته اند.

رئیس اداره ورزش و جوانان خلیل آباد با تأکید بر اینکه استعداد های ورزشی خوبی در سطح روستاها وجود دارد، تصریح کرد: تجهیز و راه اندازی خانه های ورزش روستایی می تواند گامی مثبت در جهت شناسایی این استعداد های ورزشی باشد.

وی با اشاره به اینکه مکان های بلااستفاده روستایی محل خوبی برای راه اندازی خانه های ورزش روستایی باشد، اذعان کرد: این اماکن به تجهیزات ورزشی نظیر دارت، فوتبال دستی، میز پینگ پنگ، میز شطرنج و فضای باز برای ورزش های تیمی و بازی‌های بومی و محلی مجهز می شوند.

قربانی پیشبرد اهداف ورزش های همگانی و ایجاد نشاط و شادابی در بین جوانان و نوجوانان روستا را از اهداف راه اندازی خانه های ورزش در روستا دانست و عنوان کرد: راه‌اندازی این خانه‌های ورزش روستایی مستلزم درخواست و تلاش دهیاران روستا است.

وی با بیان اینکه دهیاران باید فضایی در خور شأن ورزش و جوانان روستا معرفی کنند، تشریح کرد: روستاهایی که در درجه اول مکان را تحویل دهند و قراردادی در جهت حفظ و نگهداری و رسیدگی و اجرای برنامه ها به مناسبت های مختلف تخصیص دهند، وسایل و تجهیزات ورزشی به آن‌ها تعلق می گیرد.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه دهیاران تعهد می دهند که در صورت تحویل تجهیزات، خانه ورزش روستا همیشه فعال و مورد استفاده جوانان قرار گیرد، بیان کرد: مطمئناً راه اندازی این خانه های ورزش روستایی نقش مهمی در ایجاد نشاط و شادابی اجتماعی و همچنین افزایش سلامتی اهالی روستا خواهد داشت.

وی در پایان با بیان اینکه 4 خانه ورزش روستایی با اعتباری بالغ بر 80 میلیون ریال در شهرستان خلیل آباد تجهیز و راه اندازی شد، خاطرنشان کرد: در تجهیز و راه اندازی این خانه های ورزشی مدیرکل ورزش و جوانان استان، رئیس بازی های بومی و محلی استان و همچنین نماینده مردم شهرستان در مجلس کمک های بسزایی داشتند.

انتهای پیام/