به گزارش صبح توس؛ آیت الله علم الهدی ظهر امروز در دیدار با مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی و جمعی از معاونین این جمعیت گفت : ما در مسائل سیاسی محور داریم و آن مقام معظم رهبری است اما نباید بر جناح و جریانی وابسته شد، نهادی مانند هلال احمر دارای دو خاصیت امدادگری و امداد پروری است.

 

وی افزود: همه ی این خدمات چه امداد گری و چه امدادپروری باید دور از همه ی جناح ها و جریان ها صورت گیرد و نمونه این فعالیت های شما در واقعه زلزله کرمانشاه مشهود است که همان گونه که شما به شیعیان خدمترسانی کردید به برادران و خواهران اهل تسنن ما هم خدمت رسانی شد.

 

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: جریان فرهنگی باید در هلال احمر بوجود بیاید تا جذبه طلب کار فرهنگی از خود بدنه باشد نه اجرای یک سری برنامه های روتین که از بالا دیکته شده باشد، باید کار فرهنگی خودجوش واز دل خود بدنه نهاد یا تشکل باشد و برنامه های فرهنگی برای شما بسیار نیاز است چون عمده نیروی شما جوان هستند.

 

آیت الله علم الهدی در انتها خاطرنشان کرد: باید نفوذ جریان های فرهنگی به گونه ای باشد که کار فرهنگی از دل نیروهای شما بجوشد، کار پژوهشی در کنار کار شما نیاز است تا موضوعات مورد نظرتان را در حوزه های مختلف برای شما بررسی و مورد پژوهش قرار دهند.

انتهای پیام/