رضا سلطان محمدی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به قیمت مرغ در بازار ماه رمضان و افزایش یا عدم افزایش قیمت مرغ گوشتی، اظهار کرد: با نوسان بازار و افزایش قیمت ها متاسفانه قیمت نهاده ها در بازار در حدود 25 الی 30 درصد افزایش پیدا کرده است و به تبع این باعث افزایش در قیمت مرغ شد.

 

وی افزود: قیمت واکسن و دارو برای مرغ ها نیز افزایش پیدا کرده است، از طرفی مرغ دارها نیز نمی توانند موارد مورد نیاز خود را به صورت اعتباری تهیه کنند و تنها می تواند مواد مورد نیازشان را نقدی تهیه کنند.

 

دبیر انجمن صنفی مرغداران گوشتی خراسان رضوی با بیان اینکه مرغداران توانایی خرید به صورت نقدی ندارد، گفت: به همین دلیل 30 درصد از واحدهای صنفی و تولیدی استان تعطیل شده اند زیرا مرغدار توانایی اداره این نوع مرغداری را ندارد لذا ورشکست می شود.

 

وی ادامه داد: از طرفی توانایی خرید مردم نیز پایین آمده است و نمی توانند اقلام مورد نیاز خود را تهیه کنند لذا این مشکلات را بیش از پیش افزایش داده است.

 

سلطان محمدی با بیان اینکه 30 درصد از مرغداری ها و واحدهای تولیدی های استان تعطیل شده اند، بیان کرد: با همین اوضاع در ماه مبارک رمضان نیز عدم موجودی مرغ را نخواهیم داشت و مرغ به میزان کافی برای هم استانی های عزیزمان وجود دارد و مردم نگران نباشند.

 

وی تصریح کرد: جهاد کشاورزی نیز هیچ گونه کمکی به تولیدکنندگان نمی کند و همان کمک های تسهیلاتی که پیش از این به تولید کنندگان پرداخت می کردند نیز اکنون قطع شده است و مشکلی بر مشکلات اضافه شده است.

 

دبیر انجمن صنفی مرغداران گوشتی خراسان رضوی با اشاره به قیمت های مرغ در ماه مبارک رمضان، تاکید کرد: قیمت های فعلی در بازار مرغ در ماه مبارک رمضان و تا پایان ماه مبارک نیز هیچ گونه افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

 

انتهای پیام/