به گزارش صبح توس؛ آلن کروزصبح امروز در حاشیه کنفرانس بین‌المللی افق نو در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: ایران قطب اصلی در مقابل نظام امپریالیسم و مخصوصا حرکات اسرائیل و آمریکا به شمار می‌آید که خوشبختانه این موضوع در کنفرانس افق نو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
کروز افزود: ما در جهانی هستیم که به صورت کامل درصدد این است که از تک قطبی بودن خارج شده و به سوی چندقطبی بودن حرکت کند و این بسیار مهم است؛ به عقیده من زمان افول آمریکا و اسرائیل فرارسیده است.
وی با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل به دنیایی قدیمی تعلق دارند، ادامه داد: امروز دنیای جدید با ملیت‌ها و قدرت های مختلف چون روسیه، هند، آفریقای جنوبی و مخصوصا ایران در حال شکل گیری است.
مشاور سابق وزیر دفاع فرانسه گفت: ایران طی 40 سال اخیر نشان داده که می تواند در مقابل تمامی فشارها مقاومت کند و در مقابل تمامی قدرت ها بیایستد؛ این کنفرانس نشان می دهد که شخصیت های مختلفی از کشورهای گوناگون در ایران حضور پیدا می‌کنند تا اعلام نمایند دنیای جدیدی وجود دارد.
وی اظهار کرد: نظامیان و متفکران اروپایی به پایان یافتن دنیای کنونی با حاکمیت آمریکا اذعان کرده اند بنابراین باید خود را برای همکاری به منظور ساخت دنیای جدید آماده کنیم.
کروز در ادامه به خروج ایالات متحده آمریکا از برجام اشاره کرد و گفت: این اقدام، حرکات و تلاش های نهایی و آخر ابرقدرتی چون آمریکاست تا قدرت نمایی کند اما می دانند که دوران قدرت نمایی‌شان به اتمام رسیده و تلاش هایی که برای اعمال نفوذ انجام می‌دهند، مثمرثمر نخواهد بود.
وی تصریح کرد: کشورهای فرانسه، انگلیس و آمریکا و در پشت سر آن ها عربستان با یکدیگر اتحادی تشکیل داده اند تا بتوانند به سبک قدیمی دنیا را اداره کنند اما این اقدام بیهوده است و آمریکا می داند اگر با ایران به تعارض برسد، نهایتا این درگیری به کل منطقه رسوخ پیدا کرده و همه کشورهای خاورمیانه آسیب خواهند دید.
کروز خاطرنشان کرد: آمریکا، اسرائیل و هم‌پیمانان آن ها در منطقه به اهداف خود دست پیدا نخواهند کرد و فردا برای ایشان غیرممکن است؛ باید بدانند که جمهوری اسلامی ایران، قطب جدید دنیاست.

انتهای پیام/