به گزارش صبح توس؛ احمد دستمالچیان در نشست تخصصی دومین روز برگزاری ششمین کنفرانس بین‌المللی افق نو که در مشهد برگزار شد، با بیان اینکه ابتکار عمل منطقه به دست مقاومت افتاده است، اظهار کرد: از سال 2006 به بعد رژیم صهیونیستی نتوانسته است اقدام موثری انجام دهد.
سفیر اسبق ایران در لبنان با بیان اینکه خاورمیانه در آستانه تغییر بسیار بزرگ سیاسی اجتماعی است، افزود: دو محور در حال مبارزه بسیار سنگین برای تعیین آینده منطقه خاورمیانه بلکه دنیا هستند که محور شرارت را مثلث آمریکا، اسرائیل و سعودی و محور مقاومت را حزب‌الله و ایران نمایندگی می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه در حال انتقال از نظم قدیم به نظم جدید هستیم، بیان کرد: در سال‌های دور رژیم صهیونیستی حرکات تجاوزطلبانه زیادی را در بیروت انجام می‌داد که از آن جمله می‌توان به قصابی صبرا و شتیلا اشاره کرد اما همزمان با پیروزی انقلاب ایران هسته‌های مقاومت در بیروت شکل گرفت و در اولین مرحله رزم، این رژیم از بیروت اخراج و به جنوب لبنان رانده شد.
سفیر اسبق ایران در لبنان با بیان اینکه تئوری شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی بوسیله حزب‌الله شکست خورده است، متذکر شد: در سال 2006یک اتفاق مهم به وجود آمد و برای اولین بار رژیم صهیونیستی احساس کرد که می‌تواند دچار فروپاشی شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع مهمانان حاضر در ششمین کنفرانس بین‌المللی افق نو ابراز کرد: رژیم صهیونیستی از زمانی که شکست‌پذیری خود را دید، تلاش کرد تا جنگ‌های نیابتی را توسط داعشی‌ها به راه بیندازد.
دستمالچیان افزود: آنها می‌خواستند با به راه انداختن جنگ‌های نیابتی که منجر به برادرکشی در جهان اسلام شد منطقه را تجزیه کنند و در اختیار خودشان قرار دهند.
سفیر سابق ایران در لبنان در ادامه افزود: اکنون دوباره این رژیم جعلی احساس خطر کرده و وارد میدان شده است اما مقاومت هم در جبهه سیاسی و هم در جبهه نظامی پیروز شد و در همین راستا دیدیم که در انتخابات اخیر هم توانست تایید مردمی را بگیرد.
وی اذعان کرد: عربستان اگر می‌توانست اقدام موثری انجام دهد این کار را در یمن انجام می‌داد اما می‌بینیم که جرات برداشتن یک گام زمینی در یمن ندارد، از سوی دیگر تکلیف رژیم صهیونیستی هم مشخص است چرا که شیرمردان مقاومت در عراق، لبنان و سوریه حضور داشته و آب دیده شده‌اند.
دستمالچیان گفت: آینده متعلق به ایران و مقاومت است و من بعد از 30سال سابقه به وضوح می‌بینم که رژیم جعلی اسرائیل چطور رو به زوال است.

انتهای پیام/