به گزارش صبح توس؛ جیم دبلیو دین سردبیر سایت veterns today در حاشیه کنفرانس افق نو در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: مدت 5 سال است که با شبکه Press TV همکاری می‌کنم و بواسطه این همکاری از برگزاری کنفرانس بین المللی افق نو آگاهی پیدا کرده‌ام.
وی افزود: خاورمیانه مرکز اصلی اتفاقات و رویدادهای مهم دنیا محسوب می‌شود و عمده‌ترین مسائل تروریستی و اخبار جهان در این منطقه متمرکز شده است.
جیم دبلیو در تشریح علل اهمیت بالای خاورمیانه برای کشورهای مختلف گفت: ایالات متحده بیشترین نیروهای نظامی و ارتش خود را در این منطقه متمرکز ساخته که این موضوع سبب شده حواس مردم بیشتر از هر حوزه دیگری، معطوف به خاورمیانه شود و در واقع آمریکا توانسته یک مرکز خبری در منطقه ایجاد نماید.
وی خاطرنشان کرد: آمریکا، عربستان سعودی و اسرائیل تصمیم گرفته‌اند که خاورمیانه به حیاط خلوت خود تبدیل کنند و از طرف دیگر انگلیس و فرانسه نیز بدنبال این هستند که دستی در منطقه داشته باشند.
این کارشناس مسائل سیاسی افزود: کشورهای عربی به دلیل تمایل برای داشتن پشتوانه نظامی و تسلیحاتی بدنبال گسترش تعاملات و ارتباطات خود با کشورهای غربی و آمریکا هستند و از همین‌رو مطیع این کشورها هستند.
جیم دبلیو تصریح کرد: کشورهای عربی بدنبال گسترش ایران‌هراسی در منطقه و در دنیا هستند و کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز به گونه‌ای عمل میکنند که دیگر کشورها هم حقیقت این دروغ محض را باور کنند؛ در این راستا تبلیغاتی به راه‌انداخته‌اند که ایران بدنبال ساخت و دستیابی به سلاح های اتمی بوده و تهدیدی جدی برای منطقه بشمار می‌آید.
وی با اشاره به وضعیت کشور شیلی، گفت: شیلی کشور مستقلی بود که انگلستان روی آن دست گذاشت و با کمک نیروهای نظامی و ارتش مخفی خود میان مردم این کشور توهمی ایجاد کرد که برای اداره کشورشان نیازمند کشور دیگری هستند و چنین شرایطی امروز برای کشورهای عربی اتفاق افتاده است.
جیم دبلیو اظهارکرد: کشورهای غربی و آمریکا مردم خود را به گونه‌ای متقاعد کرده‌اند که دولت ها همیشه حرف صحیح را می‌زنند و این دیدگاه را در ذهن ایشان ثبت کرده‌اند؛ امروز رسانه‌ها جایگاه بسیار رفیعی دارند که متاسفانه اغلب آنها در اختیار دولت‌هاست.

انتهای پیام/