به گزارش صبح توس؛ مایکل مالوف، کارشناس سابق مسائل سیاسی و امنیتی پنتاگون صبح امروز در همایش افق نو با بیان اینکه آمریکا به دنبال تثبیت رهبری خود در منطقه است، گفت: برای سرنگونی جمهوری اسلامی ایران مثلث همسوی اسرائیل، عربستان و آمریکا تشکیل شده است.
کارشناس سابق مسائل سیاسی و امنیتی پنتاگون  ادامه داد: بسیار خوشحالم از اینکه توانستم در این برهه حساس در کنفرانس بین‌المللی با موضوع تروریسم حضور پیدا کنم، امیدوارم این نشست‌ها در آمریکا هم برگزار شود.
وی همچنین با بیان اینکه شناخت و آگاهی مردم نسبت به گذشته افزایش یافته است، افزود: به نظر می رسد که خروج آمریکا از توافق هسته‌ای برجام صرفا هوچی‌گری بوده است برای آنکه افکار عمومی به مسائل اصلی توجهی نداشته باشند.
کارشناس سابق مسائل سیاسی و امنیتی پنتاگون تصریح کرد: انتقال سفارت آمریکا به قدس و خروج از برجام از جمله اقدامات منفی ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکاست که در نهایت این کشور را با چالش های جدی مواجه خواهد کرد.
وی ادامه داد: یکی از بارزترین تصمیمات ترامپ، تشکیل مثلث همسوی اسراییل، عربستان و آمریکا است، اکنون این ائتلاف سه‌گانه شکل گرفته که هدف آن سرنگونی ایران است.
مالوف خاطرنشان کرد: پروژه تغییر رژیم در ایران با جان بولتن به شکل جدی پیگیری می‌شود و او همین شعار را نهادینه کرده است.
کارشناس سابق مسائل سیاسی و امنیتی پنتاگون گفت: آمریکا در پی تغییر رژیم در منطقه، تثبیت رهبری خود و محکوم کردن نفود روسیه است و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.

انتهای پیام/