به گزارش صبح توس؛ فیلیپ ام.‌جرالدی ظهر امروز در ششمین کنفرانس بین‌المللی افق‌نو در محل هتل الغدیر مشهد اظهار داشت: آمریکا، اسرائیل و عربستان عوامل اصلی و مثلثی هستند که در منطقه ایجاد مناقشه می‌کنند و در واقع عامل اصلی اختلافات در منطقه همین مثلث هستند.

افسر سابق سازمان مرکزی اطلاعات (سیا) بیان کرد: برگزاری این کنفرانس در مشهد با تصمیم اخیر ترامپ برای خروج از برجام همزمان شده و این مسئله به‌صورت ویژه باید در این کنفرانس مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

ام.‌جرالدی گفت: امروزه 2.5 میلیون‌نفر در غزه زندگی می‌کنند و شاهد هستیم اسرائیل به‌صورت کاملاً غیرقانونی و نامشروع، غزه را به یک زندان بزرگ تبدیل کرده است.

تحلیلگر شبکه راشاتودی و پرس تی وی با اشاره به اینکه آمریکا همواره حامی تمام قد اسرائیل بوده و در تصمیمات و برهه‌های مختلف از اشتباهات استراتژیک این کشور دفاع کرده است، افزود: می‌توان با قاطعیت اعلام کرد کنگره آمریکا در 100 درصد مواقع به‌نفع اسرائیل عمل کرده است.

ام.‌جرالدی با اشاره به مواضع اخیر ترامپ تصریح کرد: ترامپ هیچگاه کمکی به کاهش مناقشات و جنگ در منطقه نکرده و همواره او و مشاورانش به دنبال جنگ افروزی بوده‌اند.

مدیر اجرایی سازمان مردم نهاد شورای منافع ملی ادامه داد: اسرائیل کنترل اساسی بر رسانه‌های آمریکا دارد که این رسانه‌ها همواره سعی بر معصوم و بی‌گناه نشان‌دادن اسرائیل دارند؛ اسرائیل و آمریکا به‌دنبال جنگ‌های بیشتر و بهدنبال تهاجم به سوریه، لبنان و ایران هستند.

افسر سابق سازمان مرکزی اطلاعات (سیا) افزود: تنها قدرت دارای سلاح هسته‌ای در خاورمیانه امروز اسرائیل است و ما نباید اجازه وقوع تنش‌های جدید و جنگ جدید دیگری را بدهیم و با روشنگری افکار عموی جلو این اتفاق را بگیریم.

انتهای پیام/