حجت الاسلام محمد حسین راجی در گفتگوبا صبح توس؛ ضمن اشاره به نقض عهد آمریکا در خصوص قرارداد برجام، ضمن اشاره به ماجرای تاریخی صدر اسلام، اظهار کرد: 1400 سال پیش هنگامی‌که مالک اشتر به چند قدمی خیمه معاویه رسیده بود تا معاویه را از بین ببرد، اما منافقین نگذاشتند و مالک به نزد امیرالمؤمنین برگشت.

 

وی افزود: قرار شد حکمیت رخ بدهد و آن کاندیدایی که امام علی (ع) معرفی کرده بودند توسط مردم رأی نیاورد و ابوموسی اشعری برای مذاکره رفت و شکست مفتضحانه‌ای خورد اما منافقین بازهم خباثت کردند و گفتند ما نفهمیدیم، علی چرا اجازه داد؟

 

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه تاریخ مجدداً تکرار شده است، گفت: چند روز قبل رهبر معظم انقلاب صحبت بسیار مهمی در رابطه با اقدام خروج آمریکا از برجام داشتند و فرمودند که این اقدام کاملاً پیش‌بینی‌شده‌ای بود که آمریکا از برجام خارج خواهد شد.

 

وی ادامه داد: کجایند آن‌هایی که می‌گفتند امضای جان کری تضمین است؟ مگر قرار نبود که با امضای توافق برجام تمام تحریم‌ها برداشته شود و همه مشکلات مردم رفته‌رفته حل بشود؟ اما این خروج آمریکا باید برای همگان درس عبرت شود.

 

حجت‌الاسلام راجی با اشاره به بمباران رسانه‌ای در زمان توافقات توسط روزنامه‌های زنجیره‌ای دولتی، بیان کرد: تیتر روزنامه‌ها هنوز فراموش نشده است که برخی همگی و جمعی با یک سمت‌وسوی خاص به حمایت دولت پرداخته و منتقدان را بی‌سواد می‌خواندند؟ آیا اکنون حقیقت را به مردم می‌گویند یا خیر؟

 

وی تأکید کرد: تحریم‌ها که برداشته نشده است، هیچ بلکه می‌بینیم اکنون نه چرخ سانتریفیوژ ها می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم و تین در حالی است که گویا چرخ زندگی برخی از مسئولین خیلی هم خوب می‌چرخد و به مردم توجه نمی‌شود.

 

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه آقایان دولتی حرف از اعتماد به اروپا می‌زنند، گفت: ظاهرا برخی تجربه و ضربه ای که از آمریکا خورده ایم را فراموش کردند و گمان می کنند کشورهایی مانند انگلیس و فرانسه برای ما قابل اعتمادند این درحالی است که اروپایی‌ها بارها نشان داده اند که قابل اعتماد نیستند.

 

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بیانات و مطالبات خود را از جامعه دانشگاهی و جوانان درخواست کرده بودند، عنوان کرد: جامعه علمی و دانشگاهی با روشنگری تخصصی اجازه تکرار این‌گونه فعالیت‌ها را نخواهند داد.

 

انتهای پیام/