به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی امام‌جمعه شهرستان درگز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلا الغدیر برگزار شد ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: توجه به مرگ و معاد یکی از مهترین نکات بازدارنده انسان در مواجهه با گناه و دنیا طلبی است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان عنوان کرد: ماه مبارک رمضان بهترین ماه و لیالی آن بهترین شبهاست؛ خداوند این ماه را بهانه ای برای آمورزش بندگان قرار داده است.

امام جمعه درگز گفت: خروج رئیس جمهور احمق آمریکا از برجام سندی است بر بد عهدی و غیر قابل اعتماد بودن مسئولین آمریکایی و البته  فسادهای اخلاقی و سیاسی ترامپ؛ در این میان پیروزی جبهه مقاومت در مجلس لبنان از جمله عواملی است که در تصمیم گیری آمریکایی ها مبنی بر خروج از برجام نقش مهمی داشته است.

حجت الاسلام ایروانی تاکید کرد: تنها فایده برجام ابطال نظریه تعامل با کدخدا بود؛ آنها نه با انرژی هسته ای و موشک بلکه با اصل نظام ما مشکل دارند و علی رغم عقب نشینی در موضوع هسته ای باز هم دنبال بهانه جویی هستند.

وی افزود: متاسفانه برخی از مسئولان اجرایی کشور با وجود تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص غیر قابل اعتماد بودن آمریکا، غافلانه به آنها اعتماد کردند و دهها امتیاز نقدی در برابر هیچ را به دشمنان واگذار کردند؛ اما با این حال خروج آمریکا از برجام می تواند برای ملت ما یک نعمت و دستاورد بوده و در بلند مدت سایه آرامش و ثبات را بر فضای اقتصادی کشور گسترده کند.

امام جمعه درگز تصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا بداند امروز جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار قرار داشته و آمریکا در منطقه کاملا ضعیف و بی اراده است.

حجت الاسلام ایروانی در پایان خاطر نشان کرد: اروپاییان برای ادامه توافق با ایران باید در نظر داشته باشند که برجام هیچ گونه مکمل و متممی نداشته و جمهوری اسلامی ایران در خصوص نفوذ مقتدرانه و منطقه ای خود به هیچ وجه با کسی مذاکره نخواهد کرد.

انتهای پیام/