به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد با اشاره به اینکه حوادثی که در این ایام رخ داد برای مردم و مسئولان عبرت آموز بود اظهار داشت: این حوادث از سوی دیگر مسئله نفوذ بصیرت و بینش موید مقام معظم رهبری را برای ما ثابت کرد مقام معظم رهبری از ابتدای برجام فرمودند آمریکا عهدشکن است و جز عهدشکنی ندیدیم و عمل اخیر نیز تجربه مردم ما را به اصالت اقوال مقام ولایت و رهبری افزود و این عبرت ایجاد شد که مسئله تعامل و پیمان با چنین جرثومه ناپاکی حاصلی جز پشیمانی ندارد. سوال این است که چرا باید اجازه داد کار به اینجا برسد و هزینه و خسارت افزون‌تری بدهیم؟

علم‌الهدی بیان کرد: اکنون نیز که این شیطنت را از غرب ناپاک و آمریکا می‌بینیم باز هم دو مشکل دیگر به وجود آمده است، یکی تصویب لایحه FATF است و دیگری لایحه پالرمو که به صورت لایحه هر دو از دولت به مجلس ارائه شده است.

وی خاطرنشان کرد: براساس لایحه نخست تمام عملیات بانکی ما به عملیات بانکی جهانی وصل می‌شود و این به معنای "خود تحریمی" است و می‌خواهد ما قدم بگذاریم در دامن آمریکایی‌ که می‌خواهد با ما این گونه برخورد کند و خود را در آستانه و دامن تحریم آمریکا بیندازیم یعنی تمام تراکنش بانکی ما تحت نظارت آمریکا قرار گیرد و هر جا بخواهد آن را ببیند و تحریم کند و به ما ضربه بزند.

امام جمعه مشهد افزود: عنوان می‌شود اگر این کار را نکنیم پول خارجی را نمی‌توانیم منتقل کنیم پس راه دیگری را امتحان کنیم در سال 94 بنده در خطبه نماز جمعه مفصل عرایضی را تحلیل کردیم، لایحه دوم مربوط به لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم است که متصل به لایحه کنوانسیون مبارزه با تروریسم می‌شود البته تروریسمی که غرب و آمریکا تعریف می‌کنند یعنی حشد الشعبی عراق و یا حزب الله لبنان و معنای آن این است که هیچ گونه حمایت مالی و دفاع و پشتیبانی از مقاومت در منطقه نداشته باشیم.

علم الهدی بیان کرد: عزیزان ما در مجلس چشمشان را باز کنند چه چیزی را تصویب می‌کنند، آمریکا با موشک ما و نفوذ منطقه‌ای ما مشکل دارد و اگر ما خودمان به این کنوانسیون وصل شدیم یعنی خودمان قبول کردیم تمام ارتباطات مالی ما و تمام حمایت و پشتیبانی ما از جریان مقاومت در منطقه قطع شود و اگر این گونه شد، یعنی با دست خودمان از این نفوذ سیاسی مقتدرانه در منطقه که آمریکا و اسرائیل را به خاک مذلت رسانده خودمان دست بکشیم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی افزود: این لایحه پالرمو است که ابتدا عوضی آن را ترجمه کرده‌اند تا نمایندگان مجلس متوجه نشوند و شورای نگهبان متوجه آن شد کسانی که مسئول و کارگزار هستند باید این گونه برخورد کنند؟ این یک خطر است. اتاق جنگ ما خزانه‌داری آمریکا است و این دو لایحه مربوط به خزانه‌داری آمریکا است، FATF تحت نظارت کامل خزانه‌داری آمریکا است. به چنین کنوانسیونی با تصویب نمایندگان خودمان متصل شویم؟

علم‌الهدی با اشاره به اینکه کارگزاران ما بدانند روی خون شهدا مسئولیت پیدا کرده‌اند اظهار داشت: انتهای برجام را متوجه شدید عزیزان من اکنون این دو لایحه برجام دو و سه است، مقام معظم رهبری اعلام کردند به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم برجام دو و سه اجرا شود؛ مطلب دوم ادامه برجام بعد از خروج آمریکاست که متاسفانه به عنوان یک تصمیم‌گیری در حال مطرح شدن است، برجام یک قرارداد چندجانبه بود و قرارداد تک تک نبود، شورای امنیت هم تصویب کرد، وقتی در یک قرارداد چندجانبه یکی خارج شد، این قرارداد از نظر حقوقی سقوط کرده است، ادامه برجام بستن یک قرارداد دیگر با چند کشور اروپایی است که مقام معظم رهبری فرمودند به این سه کشور من اعتماد ندارم چون اذناب آمریکا هستند.

وی خاطرنشان کرد: سپس فرمودند اگر قرار است ادامه دهید تضمین بگیرید و یقین دارم آنها تضمین نمی‌دهند، با ملت خون داده و شهید داده‌ای که 40 سال پای این انقلاب مقاومت کردند باید این گونه برخورد کرد؟ چرا می‌خواهید ادامه برجام دهید؟ نتیجه‌ای جز ضرر از برجام ندیدیم شما همه مسلمان هستید و قرآن را قبول دارید قرآن می‌فرماید در مقابله با دشمن سست نشوید و دشمن را به صلح مجبور نشوید دعوت کنید زیرا شما غالب و پیروز هستید و خدا نیز با شماست. برخی رسانه‌ها اعتقاد به قرآن ندارند و آن را معجزه خالده نمی‌دانند و معتقد نیستند قرآن مال همه زمان‌ها و مکان‌ها است و این آیه قرآن برای همین امروز ما است که می‌فرماید سست نشوید که بخواهید با دشمن پیمان ببندید.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: این تجربه 40 ساله انقلاب ماست و در این 40 سال آمریکا دنبال توطئه و فتنه بود و حتی در یک نقشه نیز پیروز نشده و در همه نقشه‌ها شکست خورده است. پیمان‌های دوجانبه مالی با کشورهایی که ارتباط دارید برقرار کنید و رابطه تجاری را تحکیم کنید و نیازی به دلار و یورو نیست، کسانی که قرار است روی این دو لایحه فکر کنند، روی پیمان‌های دوجانبه دولت را سوق دهند. مقام معظم رهبری فرمودند مسئولان بدانند موقعیت امتحانی شدیدی برای آنها ایجاد شده و این امتحان هم الهی و هم مردمی است.

علم‌الهدی افزود: از صد و چند سال پیش مفاسد مشروطیت به امروز رسیده و با فیلم و سریال‌هایی که ساخته‌اند، آبروی همه آن انقلابیون را برده‌اند و امروز هم با عملکرد شما مسئولان برایتان نسل آینده سریال و فیلم می‌سازد و می‌گوید چه کردید و در این امتحان مردمی شما سقوط خواهید کرد. حساب قرآن و آینده را و حساب خون شهدا را داشته باشید و چشمتان را روی قدرت‌های مقوایی دنیا ببندید و مصالح شخصی را نیز زیر پا بگذارید.

انتهای پیام/