به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد با اشاره به خروج آمریکا از برجام، اظهار داشت: رئیس جمهور آمریکا سه شنبه گذشته چهار روز زودتر از موعد مقرر، خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد.

 

رهبری با یک درک هوشمندانه، طرح دشمن برای وابسته کردن ایران به خارج را درک کردند

وی با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام نشان داد که منطق مقام معظم رهبری در نامگذاری سال ها با عنوان اقتصاد مقاومتی از چه استحکامی برخوردار است، خاطرنشان کرد: نامگذاری سال ها در ده سال گذشته با موضوع تحکیم بنیان های اقتصادی بسیار حائز اهمیت است.

خطیب جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: این نشان می دهد که مقام معظم رهبری با یک درک هوشمندانه، طراحی دنیای غرب بر وابسته کردن اقتصاد ایران به خارج را به خوبی درک کرده اند و راه مقابله را که اقتصاد مقاومتی است به عنوان یک نسخه علاج ایراد نمودند.

 

اگر برخی از افراد بفهمند که اعتماد به آمریکا اشتباه بود جای تبریک دارد

وی ادامه داد: اگر در چند سال گذشته همه قوا با همه توان برای تحقق اقتصاد مقاومتی به میدان می آمدند یقیناً امروز با کمترین هزینه ای و مقتدرانه از این وضعیت عبور می کردند.

ناهیدی با اشاره به اینکه خروج یکجانبه آمریکا از برجام نشان داد دشمن تابلودار جمهوری اسلامی به هیچ وجه قابل اعتماد نیست، عنوان کرد: تنها نتیجه برجام، ابطال نظریه تعامل با کدخدا و آمریکا بود و چنانچه افرادی در داخل کشور به این فهم رسیده باشند که اعتماد به آمریکا اشتباه بود جای تبریک برای آنها دارد.

 

آمریکا در برجام و در مسیر کند کردن صنعت هسته ای ایران، دهها امتیاز نقد گرفت

وی همچنین در ادامه تشریح کرد: آمریکا در حالی از برجام خارج شد که در مسیر توقف و کند کردن هسته ای دهها امتیاز نقد گرفت بدون اینکه به تعهدات خود عمل کند و حتی تحریم های جدید به تحریم های گذشته علیه ملت ایران اضافه کرد.

امام جمعه خلیل آباد با بیان اینکه خروج امریکا می تواند دست آوردهای فراوانی برای ایران داشته باشد به شرطی که بتوانیم از تهدیدهای آنها با تدبیر لازم عبور کنیم، تاکید کرد: هرگونه سخن و تحلیلی در خصوص خروج آمریکا از برجام و پاسخ ایران باید مبتنی بر صدای واحد از داخل کشور باشد.

 

اصلی ترین هدف آمریکا از برجام، ایجاد شکاف بین مردم و مسئولان است

وی با تاکید بر اینکه ما نباید به دست خود به نگرانی ها در جامعه بعد از خروج آمریکا از برجام دامن بزنیم، بیان کرد: از هرگونه نقد و انتقادی به تیم مذاکره کننده و مقامات مسئول دولتی در خصوص برجام خودداری کنیم زیرا بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری تیم تصمیم گیرنده زحمت خود را کشیدند ولی بیش از این نتوانستند کار را پیش ببرند.

ناهیدی با اشاره به اینکه اصلی ترین هدف آمریکا از برجام ایجاد شکاف بین مردم و مسئولان و دوقطبی کردن مردم در برابر دشمن است، ابراز کرد: ادامه یا عدم ادامه برجام یک موضوع ملی است نباید بعضی از طیف های سیاسی این مسئله را بهانه ای برای تسویه حساب های سیاسی خود قرار دهند.

 

مسجد پایگاهی برای تجمع مسلمانان و از مهمترین پایگاه های دینی، اجتماعی و سیاسی اسلام است

وی همچنین در ادامه با اشاره به در پیش بودن ماه رمضان، اظهار کرد: قرآن مجید دارای امرها، مَثل ها، نشانه ها، گفتگوها و داستان های زیادی هست و بر انس با قرآن در ماه رمضان توصیه زیادی شده است و به آموزش و تاثیرپذیری از قرآن و عمل به قرآن در ماه رمضان باید توجه بیشتری شود.

خطیب جمعه خلیل آباد در پایان با بیان اینکه مسجد از مهمترین پایگاه های دینی، اجتماعی و سیاسی اسلام از زمان پیامبر محسوب می شود، خاطرنشان کرد: مسجد پایگاهی برای تجمع مسلمانان، تصمیم گیری درباره مسائل مختلف و قضاوت و دادرسی است و دهه آخر شعبان به عنوان دهه تکریم و غبارروبی مساجد نام گذاری شده است.

انتهای پیام/