بهروز بنیادی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، در خصوص اقدامات لازم بعد از خروج آمریکا از برجام اظهار داشت: مقام معظم رهبری، دولت، مجلس و قوه قضائیه در حال رایزنی و مشورت با یکدیگر در این خصوص هستند.

وی همچنین ادامه داد: نمایندگان مجلس در بیانیه ای از رهبری تقاضا کردند که دستورات ویژه را در این زمینه بدهند و بعد از خروج آمریکا از برجام دولت را مکلف کنند که تمهیدات لازم در این زمینه صورت گیرد.

نماینده مردم خلیل‌آباد، کاشمر و بردسکن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روز گذشته رئیس مجلس نیز سخنان خود در خصوص خروج آمریکا از برجام گفتند، خاطرنشان کرد: برخی دوستان نیز کارهای خاص دیگر را انجام دادند که بر روی آتش زدن پرچم آمریکا در صحن مجلس بحث است.

وی با تأکید بر اینکه هنوز همه نمایندگان به تفاهم کامل در خصوص آتش زدن پرچم آمریکا نرسیدند، تصریح کرد: پیامی که در مجلس به بیرون داده می شود باید مسئله ای باشد که برای ما در سطح جهانی هزینه بر نباشد.

 

اگر 5 کشور باقی مانده توانمندی لازم را نداشته باشند مسیر برجام متوقف خواهد شد

بنیادی با اشاره به اینکه مجلس به دنبال این خواهد بود که اگر نیاز باشد که در مجلس قانونی تصویب شود حتماً این کار صورت می گیرد، اذعان کرد: طبق صحبت های رئیس جمهور باید فرصت زمانی را بدهیم تا رایزنی ها با 5 کشور باقی مانده شامل روسیه، چین، سه کشور اروپایی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه باید ببینیم که این 5 کشور تا چه اندازه ای توانمند هستند و می توانند قدرت خود را در برابر ترامپ به نمایش بگذارند، عنوان کرد: بر حسب توانمندی های این 5 کشور ما مسیر را ادامه خواهیم داد.

این مقام مسئول همچنین در ادامه تشریح کرد: اگر تحریم ها برگردد ما دچار مشکلاتی در بحث فروش نفت، مراودات بین بانکی و پولی خواهیم شد و باید این 5 کشور بتوانند آن تضمین های لازم را در ادامه مسیر به ما بدهند.

وی با تأکید بر اینکه خروج ایران از برجام منوط به مذاکرات با 5 کشور باقی مانده و تضمین هایی که آن‌ها خواهند داد است، بیان کرد: اگر این کشورها توانمندی لازم را نداشته باشد و تضمین اجرایی ندهند، ایران نیز قطعاً آن تصمیمی که از قبل هم مشخص شده را انجام خواهد داد و مسیر برجام را متوقف خواهد کرد.

بنیادی در پایان خاطرنشان کرد: فروش نفت یکی از مسائل استراتژیک کشور است که در صورت بازگشت تحریم ها با مشکلاتی روبرو خواهیم شد و اگر این 5 کشور در این قبال نتوانند کاری انجام دهند ما باید مسیر دیگری را در پیش بگیریم.

انتهای پیام/