به گزارش صبح توس؛  رضا شیران خراسانی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه اولین المپیاد والیبال و فوتسال روستاهای بخش مرکزی مشهد به‌عنوان بزرگ‌ترین بخش کشور که در سالن شهید بهشتی برگزار شد، با تاکید بر اینکه ورزش همیشه درس ایثار و گذشت را می‌آموزد، اظهار کرد: جوامعی که در حوزه ورزش فعالیت دارد، به‌طور حتم جامعه‌ای پویا است و سلامتی اجتماعی را دارد.

وی افزود: ما باید گسترش ورزش را از روستاها شروع کنیم و این اتفاق برای اولین‌بار در بخش مرکزی مشهد رخ داد، ورزش نقش اصلی و اساسی را  در تمامی حوزه همچون افزایش نرخ بهره‌وری، ایجاد اشتغال و درآمدزایی، حوزه سلامت ایفا می‌کند و جایگاه ویژه‌ای در کشور دارد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما ملزم به‌کسب مشارکت‌های مردمی هستیم تا بتوانیم ورزش را به حوزه استانداردهای مشخص شده خود برسانیم.

شیران خراسانی ادامه داد: بسیار خرسندم که در جمع ورزشکاران روستایی قرار دارم، بخش مرکزی مشهد یکی از بزرگ‌ترین معادن استعدادهای ورزشی است، من مطمئن هستم که در روستاها می‌توانیم ملی پوشانی را به‌سطح اول ورزش کشور معرفی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امروزه مسئولان در خصوص ورزش روستاییان از هیچ کمکی دریغ نمی‌کنند، ورزشکاران باید بدانند علاوه بر تمرکز برموفقیت در رشته‌های ورزشی خود، در حوزه اخلاق نیز باید قهرمان شوند، منش پهلوانی و درستکاری یکی از بزرگ‌ترین درستاوردهای مهم ورزشی است.

انتهای پیام/