سید رضا صدرالحسینی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، با اشاره به تحولات سیاسی ارمنستان، اظهار داشت: با توجه به انتخابات انجام شده در بستر سیاسی ارمنستان، به نظر می رسد بعضی از گروه ها و جریان های سیاسی که احتمالاً با خارج از مرزهای ارمنستان در ارتباط هستند علاقه‌مند نیستند که در این کشور آرامش و ثبات سیاسی برقرار باشد.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: رئیس جمهور سابق این کشور که در حال حاضر به عنوان نخست وزیر انتخاب شده است محبوبیت عمومی در ارمنستان ندارد و ارتباطاتی که با برخی از کشورها نظیر ترکیه دارد به نفع ارمنستان نیست.

کارشناس مسائل بین المللی با بیان اینکه رئیس جمهور سابق ارمنستان باید هر چه سریعتر در خصوص ایجاد امنیت و آرامش کشورش از همه راه های فعلی دفاع کند، تصریح کرد: سیاستی که برخی از کشورهای بزرگ از جمله آمریکایی ها در مناطق مختلف دنبال می کنند سیاست آشوب سازنده یا آشوب کنترل شده است.

وی ادامه داد: در حقیقت آمریکا به دنبال آشوب های سیاسی در کشورهای هدف است تا بتواند از این آشوب ها بهره مندی لازم را در منطقه دلخواه خود داشته باشد.

صدر الحسینی در ادامه اذعان کرد: با توجه به شرایط ویژه ای که در کشور ارمنستان حاکم است عقلا، روسا، مسئولان، صاحب نظران و احزاب در این کشور باید تمام سعی و تلاش خود را معطوف به ایجاد آرامش و بازگشت ثبات سیاسی به این کشور کنند.

وی در پایان عنوان کرد: با این کار کشور ارمنستان می تواند با استفاده از آرامش و آسایش حاکم، مسائل و مشکلات موجود در ارمنستان را حل کنند تا کشورهای پیرامونی نتوانند از این آشوب ها و نابسامانی های سیاسی استفاده کنند.

انتهای پیام/