به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی دستجردی ظهر امروز در جمع مردم قوچان در مسجد جامع این شهرستان اظهار داشت: در حوزه سخت افزاری و نرمافزاری، نگران وضعیت فرهنی شهرستان هستیم و علیرغم اینکه 11 مرکز دانشگاهی و 3 حوزه علمیه در این شهرستان فعالیت دارد حتی یک سالن فرهنگی در شان این مردم نداریم و بسیاری از مراسمات در یک سالن کوچک و نامناسب اداره فرهنگ و ارشاد برگزار می شود.

وی با بیان اینکه پارک نشاط تنها مکان تفریحی قوچان محسوب می شود، ادامه داد: کمبود امکانات تفریحی در قوچان یک اشکال بزرگ محسوب می شود و بسیاری از شهروندان برای بهره مندی از امکانات تفریحی ناچار هستند با طی مسافتی طولانی به مشهد سفر کنند.

وی با انتقاد از وضعیت مرز باجگیران ادامه داد: مرز و گمرگ باجگیران ظرفیت های اقتصادی بسیار خوبی دارد اما متاسفانه به دلیل محدودیت های ایجاد شده از سوی کشور ترکمستان روزانه فقط هشت کامیون اجازه عبور از این مرز را دارند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان خاظر نشان کرد: ظرفیت و استعدادهای بی نظیری درحوزه کشاورزی، دامپروری و گردشگری در شهرستان وجود دارد اما متاسفانه آنچنان که شایسته بوده از این ظرفیت ها استفاده نشده و مورد بهره برداری قرار نگرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین دستجردی تبدیل فرمانداری قوچان را به فرمانداری ویژه یک ضرورت دانست و تصریح کرد: بسیار تامل برانگیز است که شهرستانی با این عظیمت فقط دارای دو بخش است و این درحالیست که که روستاهایی همچون الماجق و شهرکهنه ظرفیت های بسیار خوبی برای تبدیل شدن به بخش را دارند را این درخواست سال هاست که بدون نتیجه باقی مانده است.

انتهای پیام/