به گزارش صبح توس؛ جلسه شورای اداری شهرستان چناران با حضور معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری در محل فرمانداری چناران برگزار شد.

 

در این جلسه محمد پرویزیان، فرماندار چناران اظهار داشت: باتوجه به اینکه شهرستان چناران دارای مراکز تاریخی و گردشگری متعددی است و پتانسیل‌های فراوانی در این حوزه وجود دارد که برای رسیدگی بهتر امور نیاز است نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان به اداره ارتقا یابد.

 

وی ادامه داد: شهرستان چناران با ۲۳۱ روستا و پنج دهستان جمعیتی بالغ‌بر ۱۵۵ هزار نفر دارد و یکی از شهرستان‌های محروم استان خراسان رضوی محسوب می‌شود.

 

وی افزود: ۲۵۰ واحد تولیدی با بیش از ۱۰ هزار نفر نیروی کار در این شهرستان مشغول فعالیت هستند.

 

فرماندار چناران بیان کرد: در بخش کشاورزی تاکنون رتبه‌های استانی و کشوری متعددی توسط کشاورزان این شهرستان کسب شده است و یکی از شهرستان‌های مطرح در حوزه کشاورزی محسوب می‌شویم.

 

پرویزیان در ادامه به پروژه قطار شهری مشهد گلبهار چناران و احداث آزادراه مشهد، گلبهار، قوچان و بیمارستان گلبهار اشاره کرد و گفت: اجرای سریع‌تر این پروژه‌ها نیازمند توجه بیشتر دولت است.

 

وی ادامه داد: سالانه یک‌میلیون گردشگر خارجی از منطقه گردشگری اخلمد و برج نجومی رادکان بازدید می‌کنند که بسیاری از آنان، توریست‌های منطقه خلیج‌فارس هستند که این حوزه نیز نیازمند توجه بیشتر دولت است.

 

 شایان‌ذکر است علی‌اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری به همراه مسئولان شهرستان پیش از جلسه شورای اداری، به مقام شامخ شهدای گمنام شهرستان چناران واقع در پارک ملت ادای احترام کردند.

 

 

انتهای پیام/