سرهنگ بهروز مصطفی پور در گفت‌وگو با صبح توس؛ اظهار داشت: در سال گذشته ۴۳ گروه جهادی و هجرت دانش‌آموزی به مناطق محروم شهرستان چناران اعزام شده‌اند که در این راستا ۷۷۵۰ نفر روز کار، صورت گرفته است.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه چناران افزود: در راستای خدمات‌رسانی به مردم شهرستان، ۴۳ مورد کمک جهیزیه و جهیزیه کامل جمع آوری شده است و طرح حامی (واریز وجه نقدی ماهانه به حساب بچه‌های یتیم) برای ۱۵۰ نفر اجرا شده و همچنین ۲۰ مورد جشن نیکوکاری و ازدواج برای نیازمندان سطح شهرستان برگزار شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۴۵ مورد خدمات دارویی و کمک به بیماران صعب‌العلاج، توسط بسیج سازندگی شهرستان انجام شده است.

وی در ادامه به خدمات عمرانی بسیج سازندگی چناران اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۱۴۰ مورد کمک به ساخت مسجد، مدرسه و عتبات عالیات به مبلغ ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و همچنین ۶۰ خشت طلا برای عتبات عالیات جمع آوری شده است.

مصطفی پور عنوان کرد: در راستای کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه و خراسان رضوی، ۱۲۰ میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی جمع آوری شده است و ۴۷ مورد وام بلاعوض به نیازمندان شهرستان پرداخت شده است.

وی همچنین به برگزاری دوره‌های مهارتی و فنی حرفه‌ای در عرصه‌های کشاورزی و دامداری، خیاطی، پرورش زالو، تراریوم و غیره اشاره کرد و بیان داشت: در این دوره‌ها ۷۵۰ نفر موفق شده‌اند گواهی مهارت کسب کنند و ۱۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان نیز هزینه شده است.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه چناران خاطرنشان کرد: در راستای طرح محسنین با خرید ۴۰ میلیون تومان چرخ‌خیاطی، از خانواده‌های نیازمند شهرستان، حمایت شده است.

وی ادامه داد: در عرصه اقتصاد مقاومتی با اعطای وام‌های صنایع تبدیلی به مبلغ ۱۷۰ میلیون تومان برای ۲۰ نفر اشتغال ایجاد شده است و ۷۸ نفر نیز برای استفاده از وام‌های مشترک کمیته امداد و استان قدس، معرفی شده‌اند که مبلغ یک میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه برای این افراد تخصیص یافته است.

وی اظهار داشت: در راستای اصلاح الگوی مصرف، علمی سازی کشاورزی و طرح همگام با کشاورز، ۴۵ جلسه برگزار شده است که درمجموع ۴ هزار و ۳۰۰ نفر آموزش دیده‌اند.

وی افزود: در راستای اصلاح الگوی کشت و کشت جایگزین، به‌خصوص گیاهان دارویی و درخت سنجد، بیش از ۱۵ هزار نهال کشت شده است.

 مصطفی پور خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی شهرستان چناران در راستای علمی سازی کشاورزی، با توان کارشناسان کشاورزان پیشرو و مکانیزاسیون ادوات کشاورزی، گام‌های مؤثری را برداشته است.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه چناران در ادامه به احیا، مرمت و لایروبی ۵ قنات با افزایش دبی بیش از ۱۵ اینچ آب در شهرستان چناران اشاره کرد و گفت: در این راستا مبلغ ۳۸۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی افزود: طرح همگام با کشاورز در ۱۲ روستا باهدف بهینه‌سازی کاشت، داشت، برداشت محصولات، نحوه کود دهی، مبارزه با علف‌های هرز و ... اجرا شده است که در آن ۴۰۰ نفر روز مبلغ، با هزینه ۱۶ میلیون تومان خدمات ارائه شده است.

مصطفی پور در ادامه به برگزاری نمایشگاه‌های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: در راستای ایجاد اقتصاد مقاومتی ۵ نمایشگاه در سطح شهرستان برگزار شده و ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در این عرصه هزینه شده است.

 وی خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی شهرستان چناران در ۱۲ عنوان، رتبه برتر استان و شهرستان را کسب کرده است که عمده آن‌ها کسب عنوان برتر استان در عرصه اقتصاد مقاومتی، عنوان برتر استان در عرصه کارآفرینی، پرکارترین ناحیه استان، کسب عنوان کانون برتر بسیج مهندسین استان، تسهیلگر برتر استان و ... بوده است.

 مسئول بسیج سازندگی ناحیه چناران در پایان گفت: در سال گذشته مبلغ ۲ میلیارد و ۸۴۷ میلیون و ۵۸۷ هزار تومان خدمات توسط بسیج سازندگی شهرستان چناران ارائه شده است.

انتهای پیام/