به گزارش صبح توس؛ محمدجواد آذری‌جهرمی ظهر امروز در حاشیه حضور در سبزوار اظهار داشت: امروز بیش از هر زمان دیگری باید اختلافات را کنار بگذاریم و با همدلی و وحدت در برابر توطئه بایستیم. 

وی با بیان اینکه  آمارها نشان می‌دهد که در حوزه شاخصه‌ها در چند سال اخیر رشد قابل توجهی داشته‌ایم عنوان کرد: امروز باید تلاش کنیم تا فضای امید در کشور ایجاد شود و نباید به سمت ناامیدی برویم. 

وزیر ارتباطات با بیان اینکه امروز دشمن درصدد است تا وضعیت کشور را بد و مخدوش جلوه دهد، عنوان کرد: در گذشته اجماع  جهانی علیه ایران وجود داشت اما با تدبیر مقام معظم رهبری، همت دولت و مجلس شورای اسلامی مذاکراتی در چهارچوب قوانین بین‌المللی انجام شد و تمهیدات ویژه‌ای برای تعامل با دنیا و اعتمادسازی و شکستن اجماع جهانی در نظر گرفته شد.

آذری جهرمی ادامه داد: با این تمهیدات ایران از ذیل منشور هفت ملل متحد خارج شد و قطعنامه‌های شورای امنیت علیه ملت ایران شکسته شد. امروز فضای سخت علیه ملت ایران وجود ندارد و در عرصه بین‌المللی جمهوری اسلامی قدرت و اقتدار زیادی دارد. 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه امروز دشمن یک اجماع متشکل از چند کشور متحجر ایجاد کرده گفت: آنها به خیال خام خود سعی دارند تا اقداماتی را علیه ملت ایران انجام دهند اما این ملت مستحکم‌تر از آن است که با این اتفاقات بلرزد. کشور خود را برای خروج آمریکا از برجام آماده کرده و ما برای این زمان هم برنامه‌ریزی کرده‌ایم. باید اختلافات را کنار بگذاریم و با رویکرد پشتیبانی از نظام حرکت کنیم.

وی افزود: با اختلاف، کشور دچار آسیب می‌شود، خدشه‌دار شدن دولت به معنای خدشه‌دار شدن نظام و کشور است، دولت بخشی از نظام است و نباید دچار خدشه شود. 

آذری جهرمی با بیان اینکه کشور در شرایط خوبی از جهت منابع مالی قرار دارد، افزود: عده‌ای با تحریف وضعیت کشور سعی دارند شرایط را بد جلوه دهند در حالی که اینگونه نیست، قطعاً اقدامات این افراد کمتر از دشمنی‌های دشمن نخواهد بود. 

وی ادامه داد: امروز کشور در شرایط خوبی قرار دارد و ما قطعاً در شرایط خروج از برجام هم باز در شرایط سختی قرار نخواهیم داشت.

انتهای پیام/