به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام سید محمود علوی، ظهر امروز در دیدار با مردم قوچان در مسجد جامع این شهرستان با تاکید بر لزوم رشد و توسعه اقتصادی و امنیتی در سایه وحدت و همدلی اظهار داشت: آبادانی و توسعه هر کشور و دیاری ارتباط مستقیمی با وحدت مردم و مسئولین آن جامعه دارد و هنگامی که مردم یک جامعه در مسیر همدلی و وحدت گام بردارند قطعا می توانند شاهد رشد و توسعه جمعه خود باشند.

وی با بیان اینکه اختلاف و تفرقه در هر جامعه ای، کمر مردم را می شکند ادامه داد: وقتی سربازان و فرماندهان یک جامعه در یک جبهه باشند، هیچ قدرتی نمی تواند آن کشور را از پا دربیاورد و شکی نیست که وحدت مردم و مسئولین زیر چتر ولایت، طمع دشمنان انقلاب و اسلام را دچار یاس و ناامیدی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در عصر حاضر جمهوری اسلامی ایران توانست با درایت و هدایت مقام معظم رهبری(مدظله العالی) امید به آینده کشور را در میان مردم افزایش دهد و طمع دشمنان را از بین ببرد، تصریح کرد: نباید اجازه دهیم رشته مودت میان مردم و مسئولین از بین برود ، زیرا در سایه وحدت و همدلی مردم و مسئولین است که دشمنان نمی توانند هیچ غلطی کنند.

وزیر اطلاعات با تاکید بر ضرورت حمایت از تولید و کالای داخلی در سالی که مزین به شعار حمایت از کالای ایرانی است، خاطر نشان کرد: صدها واحد و کارخانه تولیدی که طی سال های اخیر دچار رکود و تعطیلی شده بود با حمایت دولت و پرداخت تسهیلات مجددا راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه تا زمانی که کالای ایرانی و تولید داخلی وجود دارد نباید از کالاهای خارجی استفاده کرد و  مبازره دولت ها با قاچاق کالا به تنهایی موثر نخواهد بود، یادآور شد: مبارزه با قاچاق کالا و حمایت از کالای ایرانی می بایست مردمی شود زیرا اگر بتوانیم از تولیدکنندگان و کالاهای ایرانی به خوبی حمایت کنیم می توانیم شاهد رشد و توسعه اقتصادی باشیم.

حجت الاسلام علوی با بیان اینکه رشد و توسعه اقتصادی و امنیتی بدون مردم امکانپذیر نیست، تاکید کرد: اگر بخواهیم دینداری در جامعه روز به روز گسترش یابد می بایست اقتصاد توسعه یابد و امنیت نیز همچون گذشته پایدار بماند.

وی امنیت را لازمه رشد و توسعه اقتصادی کشور دانست و گفت: امنیت بسیار خوبی در کشور حمکفرماست و می بایست با حمایت از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان، سرمایه گذاران را بجای سرمایه گذاری در دوبی و انتالیا و... به سرمایه گذاری در داخل کشور هدایت و تشویق کنیم تا بتواینم شاهد رشد و توسعه اقتصادی جامعه باشیم.

وی شهرستان قوچان را یکی از شهرهای خاص کشور با جوهره دیانت و گرایش مذهبی دانست و گفت: این شهرستان چهره های درخشان علمی و دینی بسیار زیاد و بزرگی همچون شهید یوسف کلاهدوز، بابارستمی، موسوی قوچانی، آیت الله آقانجفی قوچانی، آیت الله عطاردی  و... را تقدیم کشور کرده است و هیچگاه حماسه آفرینی های تیپ 2 ارتش قوچان و مجاهدت قهرمانان این تیپ در جریان شکستن حصر آبادان از یاد و خاطر ملت ایران پاک نخواهد شد، زیرا اگر این حماسه آفرینی تیپ 2 قوچان نبود چه بسا شاهد اتفاقات ناگواری در جریان جنگ تحمیلی می بودیم.

وزیر اطلاعات در پایان گفت: هر 14 خواسته و مطالبات مردم قوچان که بصورت مکتوب توسط مسئولین این شهرستان به بنده بعنوان نماینده هئیت دولت تحویل شده، در هئیت دولت مطرح و پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام/