به گزارش صبح توس؛ حسن روحانی دقایقی پیش در استادیوم شهید مطهری اظهار داشت: یکی از استان‌های سرآمد اشتغال در سال گذشته با ۱۲۴ هزار شغل جدید، خراسان رضوی است.

وی با بیان اینکه این موضوع به معنای تلاش کارآفرینان مردم تولیدکتنندگان معلمان مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان است، متذکر شد: سال گذشته صادرات این استان نسبت به سال 95،  15 درصد افزایش یافت، همچنین، ترانزیت کالا از این استان نسبت به 95 نیز 18 درصد افزایش داشت.

رئیس جمهور افزود: تراز بازرگانی خراسان رضوی در سال گذشته نسبت به سال 95،  22 درصد رشد داشت که این موضوع به این معناست، استان در مسیر پیشرفت اقتصادی و در مسیر تحقق رونق اشتغال‌زایی قرار گرفته است. 

روحانی ادامه داد: این استان به‌دلیل وجود بارگاه امام رضا (ع) در سال گذشته با بیش از 30 میلیون زائر قطب گردشگری کشور بوده است، مردم استان و مردم ایران هر چه دارند از برکت امام رضا (ع) دارند.

خراسان رضوی قطب کشاورزی در کشور است

وی خاطرنشان کرد: خراسان رضوی قطب کشاورزی در کشور است، در این خصوص، در این استان برای پروژه سامانه‌های نوین آبیاری، قدم‌های نوین برداشته شده است.

رئیس جمهور تصریح کرد: در طول دولت‌های گذشته بعد از انقلاب تا سال 92، طرح‌های مربوط به آبیاری حدود 110 هکتار بوده که فقط طی 4 سال اخیر بیش از 56 هزار هکتار از اراضی کشاورزی مجهز شده است.

روحانی یادآور شد: فعالیت در حوزه کشاورزی خراسان رضوی طی 4 سال اخیر به‌معنای فعالیت‌های ارزشمند در بخش کشاورزی، کشاورزان و بخش خصوصی بوده، همچنین،که در بخش تجهیز اراضی کشاورزی و سامانه نوین آبیاری در مسیر مقابله با کم‌آبی نیز اقدام بزرگی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه خراسان رضوی دارای 6 هزار و 800 رشته قنات است، گفت: وعده دادیم به طول 4 هزار کیلومتر قناوات این استان احیا و مرمت شود، از این میزان، بخش زیادی انجام شده، مابقی در سال‌های آینده انجام می‌شود.

رئیس جمهور اضافه کرد: در سفر قبلی‌مان به خراسان رضوی انتقال آب با لوله همراه با حفظ آب را داده بودیم که تاکنون 75 درصد آن محیا شده و مابقی نیز به زودی اجرایی می‌شود.

روحانی با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید به مشکل کم آبی در خراسان رضوی توجه کرده است، اضافه کرد:  بارش در این استان در سال زراعی 96 نسبت به سال زراعی گذشته، حدود 50 درصد کاهش داشته است.

خراسان رضوی قطب مهمی برای صنعت استراتژیک فولاد است

وی با اشاره به افتتاح کارخانه فولاد سبزوار، بیان کرد: خوشبختانه کارخانه فولاد در سبزوار، نیشابور، خواف و سنگان وجود دارد ک اقدامات خوبی را در زمینه فولاد انجام داده‌اند، به طوری که این کارخانه‌ها، ظرفیت تولید بیش از 13 میلیون تنکنسانتره و 15 تن گنداله را دارند، بنابراین، خراسان رضوی قطب مهمی برای صنعت استراتژیک فولاد است.

رئیس جمهور بیان کرد: مردم خراسان رضوی و سبزوار سخت کوش پرتلاش هستند و از مسئولان استانی مانند استاندار فرماندار سبزوار و نمایندگان مردم در مجلس به دلیل اقدامات موفق در استان در چهار سال اخیر انجام داده اند، تشکر می کنم.

3 قول رئیس جمهور به مردم سبزوار

روحانی تصریح کرد: تکمیل خط راه آهن سبزوار،  بیمارستان حشمتیه و ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سبزوار از جمله پروژه‌هایی است که قول می دهیم برای مردم این شهرستان انجام دهیم.

وی افزود: در سال 92، آمریکا و رژیم صهیونیستی، توطئه‌های بسیاری علیه ملت ایران ایجاد کردند و ما ملت ایران با تمامی توطئه‌های دشمنانمنون مبارزه می‌کنیم. 

رئیس جمهور ادامه داد: ملت ایران، مردمی صلح‌طلب هستند، ما از سال ۹۲ همه باهم تلاش کردیم، سیاست خارجی‌مان را با هزینه کمتر و باعزت و سربلندی به‌پیش ببریم.

تحریم هسته‌ای علیه ایران کار اشتباه و غلطی است

روحانی تصریح کرد: می‌خواستیم به مردم دنیا بگوییم، تحریم هسته‌ای علیه ایران کار اشتباه و غلطی بوده است و دنیا باید از این کار عقب‌نشینی کند.

وی با بیان اینکه همان طور که رزمندگان ما در دفاع مقدس پیروز هستند، متذکر شد: دیپلمات‌های ما هم با بهترین توانمندی و منطقی‌ترین سخنان می‌توانند پای میز جلوی قدرت‌های جهان حرف بزنند و منطق خود را به کرسی بنشانند و این کار را دیپلمات‌های سرافراز ما توانستند انجام دهند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه از آذر ۹۲ اولین قدم تحریم را شکاندیم، یادآور شد: در نخستین قدم‌ها، تحریم‌هایی در زمینه‌هایی شامل پتروشیمی، خودروسازی و فلزات گرانبها علیه ملت ایران شروع شده بود، اما خوشبختانه با تلاش مردم، دیپلمات‌ها و فرمایشات مقام معظم رهبری بخشی از این تحریم‌ها اکنون از بین رفته است.

روحانی گفت: برای از بین بردن بخش دیگر تحریم‌ها در سال 94 با توافق برجام، تحریم‌ها را برداشتیم و خوشبختانه فروش نفت کشورمان نسبت به سال‌های گذشته دو برابر شد.

حرف‌های ترامپ‌ منطقی نیست، ما سر کسی کلاه نگذاشتیم

وی یادآور شد: مراودات بانکی با سراسر دنیا آغاز شد، در زمینه‌های واردات و صادرات هم پیشرفت کردیم، برجام نتیجه ای که داشت این بود که  آمریکا به تعهدات خود به مردم جهان عمل نکرد. 

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه طی فعالیت‌های دولت یازدهم و دوازدهم به تعهدات خودمان عمل کردیم، خاطرنشان کرد: این آقایی که جدیدا به‌عنوان رئیس جمهور آمریکا سخنان خودش را از ۱۵ ماه پیش شروع کرده و می‌گوید، برجام بدترین توافقی بوده که آمریکا امضاء کرده و مرتب می‌گوید، این توافق به نفع ایران بوده، حرف‌های ترامپ‌ منطقی نیست، ما سر کسی کلاه نگذاشتیم.

روحانی بیان کرد: همه متحدیم، با هم هستیم و قدمی که برداشتیم، قدم مستحکم و درستی بوده که برداشتیم،

وی تاکید کرد: در طول این چهار سال و نیم، مردم جهان به ایران به‌عنوان یک قدرت بالیدند و افتخار کردند، کسی در دنیا نیست که بگوید کار ما اشتباه بوده است.

رئیس جمهور یادآور شد: فقط ۲ کشور آمریکا و عربستان و رژیم منحوس صهیونیستی می‌گویند، این توافق اشتباه بوده است.

انتهای پیام/