رضا رزقیان در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به قیمت لوازم‌خانگی در بازار، اظهار کرد: لوازم‌خانگی و بازار آن در حالت رکود کامل به سر می‌برند و هیچ‌گونه عرضه و تقاضایی از سوی مردم رخ نمی‌دهد و درواقع مردم برای خرید به بازار مراجعه نمی‌کنند.

 

وی افزود: اگر افزایش قیمتی در بازار اتفاق بیفتد خودسرانه است زیرا روند قیمت‌گذاری ابتدا از سوی سازمان صنعت معدن و تجارت به نمایندگی‌ها اعلام‌شده و نمایندگی‌ها نیز به زیرمجموعه‌های خود اعلام می‌کنند.

 

نائب رئیس اتحادیه لوازم‌خانگی مشهد با اشاره به اینکه تمام کاسب‌های اتحادیه کالای خود را با نرخ اصلی می‌فروشند، گفت: لذا هیچ افزایش قیمتی نداشته‌ایم و اگرچه نرخ دلار افزایش پیداکرده است، اما قیمت‌ها همان نرخ‌های مصوب قبلی است، از طرفی بازار نیز در رکود بی‌سابقه‌ای به سر می‌برد.

 

وی ادامه داد: علت رکود موجود در بازار نیز عدم خرید و استقبال مردم و مراجعه به فروشگاه‌ها است زیرا مردم منتظر قیمت اصلی دلار بوده تا ببینند وضعیت کف بازار چه اتفاقی خواهد افتاد و سپس اقدام به خرید کنند.

 

رزقیان بابیان اینکه فروشندگان به‌هیچ‌عنوان حتی حاضر به افزایش قیمت‌ها نیستند، بیان کرد: برخی از شرکت‌های بزرگ قیمت کالاهای خود را حتی به قیمت مصرف‌کننده نیز نمی‌دهند و به‌صورت عمده آن را در اختیار بازار قرار می‌دهند.

 

وی تصریح کرد: برخی زمزمه‌ها که حاکی از افزایش قیمت است در حقیقت جشنواره‌ها و تخفیفانی است که شرکت‌ها جهت ترغیب خرید مردم برگزار می‌کردند که شامل جوایز و تخفیف‌های 5 درصدی بوده برداشته‌شده است.

 

نائب رئیس اتحادیه لوازم‌خانگی مشهد با تأکید بر اینکه مردم منتظر قیمت مصوب و اصلی در بازار هستند، گفت: اگر در بازار لوازم‌خانگی گشت بزنید متوجه عدم رونق و خریدوفروش در بازار می‌شوید و متوجه می‌شوید که هیچ افزایش قیمتی نداشته‌ایم.

 

انتهای پیام/