به گزارش صبح توس؛ بهروز بنیادی، پیش از ظهر امروز در جمع شرکت کنندگان کلاس ارتقاء داوری درجه 3 به 2 فوتبال که با حضور محسن ترکی در خلیل آباد برگزار می شود اظهار داشت: کشور ما در بحث توسعه ورزش دچار عقب رفت شده است و همه به این موضوع معتقد هستند به دلیل اینکه مسئولانی که در این پست ها قرار گرفته اند افراد تخصصی نیستند و این یک آسیبی برای ورزش است.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: چون در خیلی از پست های ورزشی انتخابات برگزار می شود و مسائل خاص خود را دارد مجلس نمی تواند در آن تاثیرگذار باشد و بخش اعظمی از آن به دست خود افراد حاضر در این مجامع است.

نماینده مردم خلیل آباد، کاشمر و بردسکن در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه چیدمان مجامع ورزشی هرچه تخصصی تر باشد موفق تر خواهند بود، تصریح کرد: در بحث داوری نیز این مسائل وجود دارد.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: علاقه مند زیادی در موضوع داوری در کشور وجود دارد و افرادی که وارد این حرفه می شوند با قناعت و هزینه هایی در کلاس های داوری حضور پیدا می کنند.

بنیادی با اشاره به آسیب های جامعه داوری کشور، عنوان کرد: وقتی برنامه های 90 را پیگیری می کنیم می بینیم که جامعه داوری پشت هم نیستند و این یک آسیب برای جامعه داوری محسوب می شود و این روزنه ای برای ورود افرادی است که به دنبال ضربه زدن به داوران هستند.

وی با بیان اینکه این افراد با اختلاف افکنی بین جامعه داوری نیز تا حدودی موفق بوده اند، تشریح کرد: جامعه داوری باید با اتحاد و همدلی به دنبال بر طرف کردن این اختلافات باشند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه سوت قضاوت یک قدرت در اختیار داوران است، بیان کرد: داوران بعد از قاضی دادگستری، مهمترین قاضی در جامعه هستند با این تفاوت که قاضی در یک اتاق دربسته حضور دارد و هیچ شخصی از پرونده، شاکی و متهم اطلاعی دریافت نمی کند ولی داوران ورزشی با یک پرونده باز در حال قضاوت هستند و بعد از 90 دقیقه نتیجه پایانی مشخص است.

وی با با بیان اینکه سوت یک امانت و قدرتی در اختیار داوران است که باید به جا و به موقع استفاده کنند و این کاری بسیار دشوار است، تاکید کرد: افرادی که در این مسیر قدم گذاشتند نباید با هر تخریبی از مسیر خود منحرف شوند.

نماینده مردم خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تسلط به زبان یکی از الزامات اصلی جامعه داوری است تا بتوانند در محافل بین المللی حضور موثری داشته باشند.

انتهای پیام/