به گزارش صبح توس؛علی قربانی ظهر امروز در حاشیه برگزاری کلاس داوری در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به نیاز استان به پرورش داوران توانمند و کارآمد در رشته فوتبال با پیگیری هایی، مجوز دوره کلاس ارتقاء داوری فوتبال درجه 3 به 2 در شهرستان خلیل آباد اخذ شد.

وی با بیان اینکه این دوره در 3 روز متوالی در حال برگزاری است، خاطرنشان کرد: دوره ارتقاء داوری درجه 3 به 2 فوتبال از روز چهارشنبه 12 اردیبهشت ماه آغاز و تا روز جمعه 14 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره ورزش و جوانان خلیل آباد با تاکید بر اینکه در این دوره از استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خوزستان و مازندان شرکت دارند، تصریح کرد: بالغ بر 4 نفر خانم و 26 نفر آقا در مجموع 30 نفر از داوران فعال منطقه در این دوره حضور دارند.

وی با بیان اینکه در روز آخر این دوره امتحان و تست عملی آمادگی جسمانی از شرکت کنندگان گرفته خواهد شد، اذعان کرد: شرکت کنندگان در این دوره با علم روز داوری و آخرین ابلاغیه فیفا آشنا می شوند.

 

خاطرات خوبی از شهرستان خلیل آباد دارم

محسن ترکی همچنین در این خصوص در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: موارد داوری در درجه های مختلف تفاوتی ندارد و کلاس های ارتقاء برای افزایش تجربیات شرکت کنندگان و آشنایی با آخرین تغییرات قوانین بین المللی فیفا برگزار می شود.

وی با بیان اینکه تست آمادگی جسمانی از شرکت کنندگان گرفته می شود، خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان 2 سال و 6 ماه فرصت دارند در میادین مختلف به داوری بپردازند و بعد برای ارتقاء درجه بعدی اقدام کنند.

مدرس رسمی AFC با تاکید بر اینکه درجه بالاتر کمک می کنند که بتوانند مسابقات مهمتری را قضاوت کنند، تصریح کرد: در سالیان اخیر سن شروع داوری پایین آمده است و امروزه داوران در سن جوانی به اوج پختگی می رسند.

وی با بیان اینکه با تجربه قضاوت های بیشتر نیز می توانند به سطح خوبی از داوری کشور برسند، اذعان کرد: شرکت کنندگان امروزه از اطلاعات بروزی برخوردار هستند و این کار مدرسان را سخت تر می کنند و همچنین سطح داوری را بالاتر می برد.

ترکی در خصوص حضور در خلیل آباد، عنوان کرد: خاطرات خوبی از شهرستان خلیل آباد در سال های گذشته دارم  و در حدود 22 سال پیش مسابقاتی در این شهرستان بود که برای اولین بار قضاوت کردم و جای خوشحالی است که دوباره به این شهرستان آمده ام.

وی در پایان تشریح کرد: اولین کلاس آموزش داوری خودم را از کاشمر شروع کردم و شاگردان آن زمان نیز درجه ملی دارند و در سطح کشور قضاوت می کنند.

انتهای پیام/