به گزارش صبح توس؛ دکتر محمد سیاح در مراسم معرفی و تقدیر از عرضه‌کنندگان نمونه فرآورده‌های خام دامی شهرستان چناران ضمن قدردانی از فعالان عرضه فرآورده‌های خام دامی شهرستان چناران اظهار داشت: امروزه، حیوانات، منبع تأمین پروتئین و چربی برای انسان‌ها هستند ولی اگر مسائل بهداشتی را مدنظر قرار ندهیم ممکن است باعث ایجاد بسیاری از بیماری‌ها در انسان شوند.

 

رئیس شبکه دامپزشکی چناران ادامه داد: یکی از مهم‌ترین وظایف دامپزشکی نظارت بر فرآورده‌های خام دامی است و اگر قانون‌گذار این فعالیت‌ها را به دامپزشکی واگذار کرده است برای جلوگیری از شیوع بیماری‌ها از طریق صنایع بسته‌بندی و همچنین کنترل بیماری‌ها است، لذا زمانی می‌توان بیماری‌ها را کاهش داد که همکاری‌های بین بخشی صورت بگیرد.

 

وی تصریح کرد: در عرضه گوشت، نظارت بر کل پروسه از مزرعه تا سفره به عهده دامپزشکی است که شامل نظارت بر کشتارگاه، حمل‌ونقل، واحد عرضه می‌باشد که این امر علاوه بر تأمین گوشت سالم و بهداشتی، جلوی فعالیت افراد متخلف و سودجو را می‌گیرد.

 

حجت‌الاسلام صابر، نماینده ولی‌فقیه در جهاد کشاورزی شهرستان چناران نیز در این مراسم گفت: سایر جوامع، رشد را فقط در اقتصاد و صنعت می‌بینند ولی در جوامع اسلامی علاوه بر اقتصاد، رشد را در مسائل معنوی نیز مدنظر قرار می‌دهند که در همین راستا غذای حلال، مهم‌ترین نتیجه این عرصه در جوامع اسلامی است.

 

 

قلیچی، معاون فرماندار چناران نیز بیان داشت: با توجه به اینکه بعد از نفت مهم‌ترین صنعت تولید محصولات دامی است و با عنایت به اینکه ما جزو 30 کشور دنیا در تولید محصولات دامی هستیم لذا اگر این تولیدات را مدیریت کنیم می‌توانیم به یک کشور صادرکننده تبدیل شویم.

 

لازم به ذکر است در پایان به عرضه‌کنندگان نمونه فراورده‌های خام دامی شهرستان چناران، هدیه و لوح تقدیر اهدا شد.

 

انتهای پیام/