به گزارش صبح توس؛ سرهنگ رضا قدمگاهی، فرمانده نیروی انتظامی قوچان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پدر و پسری سارق حرفه ای که با بستن دست و پای چوپان اقدام به سرقت 26 راس دام سبک کرده بودند توسط پلیس اگاهی این شهرستان دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه پس از اعلام سه فقره سرقت احشام در حاشیه بزرگراه قوچان مشهد، تیمی از پلیس آگاهی برای بررسی موضوع وارد عمل شد، ادامه داد: در بررسی اظهارات مالباختگان مشخص شد که سارقان با بستن دست و پای چوپان گله،  اقدام به سرقت دام های آنان می کردند.

وی با بیان اینکه، کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با بررسی اظهارات چوپانان گله وهمچنین تحقیقات میدانی، متهمان را شناسایی کردند، ادامه داد: تیم رسیدگی کننده پرونده پس از چندین روز‌کنترل نامحسوس سرانجام متهمان را در حال طراحی سرقتی دیگر با یک دستگاه وانت نیسان شناسایی و در اقدامی ضربتی دستگیر کردند.

فرمانده نیروی انتظامی قوچان تصریح کرد: این متهمان 29 و 60 ساله که پدر وپسر بودندند در بازجوئی های اولیه منکر هرگونه جرمی بودند اما در ادامه تحقیقات و در مواجهه با مالباختگان وادله پلیسی به سرقت ۲۶راس گوسفند به ارزش تقریبی ۲۶۰میلیون ریال طی ۳ فقره و فروش آنها در بازار دام مشهد اعتراف کردند و متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقام قضائی معرفی شدند.

سرهنگ قدمگاهی در پایان با اشاره به برخی عملیات این این فرماندهی در مبارزه با مواد مخدر طی روز های گذشته نیز گفت: در یکی از عملیات ها 25 کیلوگرم مواد مخدر از دو قاچاقچی که قصد عبور از قوچان را داشتند  کشف و ضبط و همچنین در عملیاتی دیگر باند خانوادگی تهیه و توزیع مواد مخدر شناسایی ودر بازرسی از منزلشان بیش از 8 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک نیز کشف و ضبط شد.

انتهای پیام/