به گزارش صبح توس؛ سید علی حسینی صبح امروز در اولین همایش ملی هنر و سلامت در نیشابور اظهار داشت: امروز شاهد هستیم، گوشه کوچکی از پازل سلامت کشور در قالب هنر و سلامت ترسیم‌ شده است و ما در جهان در مقوله سلامت تأثیرگذار هستیم.

وی تأکید کرد: سیاست‌های پاسخگو، عدالت در نظام آموزشی، آموزش منطقه‌ای و جهانی، شبکه‌سازی، سامان‌دهی مراکز علمی، تمرکززدایی و پژوهش محوری اهداف ما بود و برای رسیدن به این اهداف نقشه‌هایی را در زمینه نوین کردن آموزش سلامت اقدام کردیم.

رئیس مرکز امور هیات‌ علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: تاکنون 11 بسته آموزشی آماده کردیم و توانستیم با تلاش همه در سراسر کشور به کتابی با عنوان تحول در آموزشی پزشکی رسیدیم.

حسینی تصریح کرد: 180 انجمن علمی علوم پزشکی در کشور داریم، با استفاده از توان آنها، بسته‌های موردنظر را گام‌به‌گام عملیاتی کردیم، مرجعیت علمی اولین گام بود که امیدواریم با اجرا آن ارتقا در رتبه‌های علمی جهانی را شاهد باشیم.

وی بیان کرد: آموزش پاسخگو و عدالت محور بسته دوم بود که برای رسیدن به این هدف نیز روند رو به توسعه و گسترش متخصصین را پیگیری کردیم، آمایش سرزمینی، مأموریت گرایی و افزایش توانمندی دانشگاه‌ها بسته‌های بعدی بود که حضور در این همایش در این مرحله قرار می‌گیرد.

رئیس مرکز امور هیات‌ علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: یکی از موفق‌ترین مناطق آمایشی منطقه 9 شامل نیشابور است، باافتخار عنوان می‌کنم که بسیاری از مأموریت‌ها به سرانجام رسیده است.

حسینی گفت: اخلاق حرفه‌ای بسته بعدی ما بود که برای رسیدن به آن دستورالعمل‌های فراوانی را منتشر کرده‌ایم، این موضوع راحت نیست، ولی این هدف را پیگیری می‌کنیم. آموزش مجاری یکی از جدی‌ترین راهبردی وزارت بهداشت است و زیرساخت‌های آن با هزینه زیاد ایجاد شده، دانشگاه‌های کشور باید از مشهد الگو بگیرند.

وی ادامه داد: امیدوارم، دانشجویان شهرهای دور بتوانند از طریق آموزش مجازی در کلاس‌های بهترین اساتید ایران استفاده کنند.

رئیس مرکز امور هیات‌ علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سالیان سال است که آزمایشگاه‌های علوم پزشکی ضعیف شده‌اند و از رئیس‌جمهور کمک خواسته‌ایم.

انتهای پیام/