به گزارش صبح توس؛ شهرام لاسمی ظهرامروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار داشت: از دهه ۶۰ در حوزه کودکان و در برنامه‌های کودک فعال هستم و در قالب زبان اشاره موارد آموزنده و مورد نیاز کودکان را به آنها منتقل می‌کنم.

وی افزود: در برنامه قلقلی نقش کودک بی‌ادب را بازی کردم که بچه‌ها را متنبه می‌کرد و پس از صحبت‌هایی که می‌شد که اشتباهش پی می‌برد و پشیمان می‌شد و همین اجراها در برابر کودکان برای آنها به عنوان یک درس عبرت بزرگی بود که سراغ کار بد، زشت و خطا نروند.

هنرمند نقش قلقلی با بیان اینکه شخصیت قلقلی اجراهای بی‌کلام و با کلام زیادی را داشته است، خاطرنشان کرد: در جمع کودکان بی‌کلام‌ها بسیار موثرتر و ثمربخش‌تر از با کلام‌ها بوده است و باید با زبان کودک با کودکان صحبت کرد تا مفاهیم و آموزه‌ها برایشان قابل درک باشد و این آثار از طریق شبکه‌های جهانی جام‌جم و سحر برای ایرانی‌های خارج از کشور و غیرایرانی‌ها به زبان‌های انگلیسی، عربی، آذری، اردو و کردی پخش می‌شود.

لاسمی تصریح کرد: من به دلیل بی‌مهری مسئولان از تهران به مشهد کوچ کردم و تولید هر برنامه‌ای نیازمند حمایت‌های مادی و معنوی بوده که هیچکدام را شاهد نبودم، اما در مشهد همراهان زیادی دارم و کودکان این شهر بهتر استقبال کرده‌اند و مسئولان استانی و مدیران صداوسیمای خراسان رضوی نیز قول حمایت لازم را داده‌اند.

وی تاکید کرد: در نخستین جشنواره بین‌المللی هنرهای نمایشی اثر جیگی‌‌جیگی منم را با همان شخصیت و کارکتر قلقلی در پردیس تاتر مستقل اجرا می‌کنم و معتقدم که شخصیت و جایگاه این هنرمند بسیار بزرگ بوده و هست و می‌خواهم که در نزد مردم همچون این شخصیت باشم.

هنرمند نقش قلقلی با بیان اینکه جیگی‌جیگی در زمان حیاتش خودش را وقف شادی بچه‌های آن زمان کرد، گفت: جیگی‌جیگی در عین سادگی خود را به بزرگترین جایگاه رساند و بهترین پاداشش هم خاکسپاری در حرم مطهر امام رضا(ع) بود.

انتهای پیام/