به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، غلامرضا رحمتی‌زاده، با اعلام این خبر تصریح کرد: مبنای دریافت حقوق اجاره موقوفات متعلق بهآستان قدس رضوی به منظور تعیین محاسبات نرخ اجاره بهای سالانه، از سوی اداره کل امور مالیاتی استان است و افزایش آن در اختیار ما نیست.
وی افزود: مستاجران می‌توانند با اقدام به موقع در تعیین میزان نرخ اجاره بهای مزبور، ضمن عمل به تکالیف شرعی و قانونی، از مزایای زمانی این محاسبات بهره‌مند شوند.
رحمتی‌زاده در رابطه با مستاجرانی که به منظور تجدید اجاره ملک خود در زمان مناسب مراجعه نکرده و مدت اجاره آن‌ها انقضاء یافته نیز گفت: چنانچه مستاجران به هر دلیلی برای تجدید اجاره بهای اراضی موقوفه آستان قدس رضوی اقدام نکنند و مشمول گذشت زمان شوند، هنگام مراجعه برای تجدید اجاره بها، محاسبات لازم بر اساس نرخ مربوط به زمان مراجعه آنان صورت می‌گیرد.
رحمتی‌زاده ادامه داد: هرگونه تاخیر در مراجعه، مستلزم افزایش میزان پرداخت حقوق موقوفه متناسب با زمان مراجعه مستاجران خواهد بود و موجب بروز مشکلاتی برای مستاجران از جمله نبود امکان در رهن قرار گرفتن سند اجاره در نزد بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری و... برای مستاجران خواهد شد.
معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی افزود: مستاجران با مراجعه به موقع ضمن جلوگیری از اتلاف وقت، می‌توانند از نقل و انتقال سریع و آسان مورد اجاره و دیگر موارد مربوط بهره مند شوند.

انتهای پیام/