افشین اکبری در گفتگو با  صبح توس؛ ضمن اشاره به افزایش اخیر نرخ دلار در کشور و عدم توان دولت در مهار آن اظهار کرد: متاسفانه در این میان با افزایش نرخ دلار توان مردم در خرید کالاهای دیجیتال کاهش می یابد و تنها مردم در این بین صدمه می بینند.

 

وی افزود: با توجه به اینکه دولت اعلام کرده است دلار را با نرخ 4200 تومان وارد بازار می کند، مردم منتظرند تا نرخ دلار کاهش یافته و اجناس با نرخ پایین تهیه کنند اما با اوضاع فعلی بسیار بعید است.

 

رئیس اتحادیه موبایل و تلفن همراه مشهد با بیان اینکه در بازار ارز 4200 تومانی نداریم، گفت: به همین دلیل کالایی در بازار به این قیمت منتشر نشده است لذا اتفاقی در بازار نیفتاده است، از طرفی تلفن های همراه هم ذیل طرح ریجستری رفته و امکان قاچاق آن وجود ندارد لذا قیمت ها بسیار افزایش پیدا کرده است.

 

وی ادامه داد: برخی از نشان های تجاری تلفن همراه تا سقف 30 الی 40 درصد افزایش قیمت داشته است، از طرفی کالاهم اگر کسی بخواهد تهیه کند در بازار موجود نیست زیرا شرکت های تامین کننده تلفن همراه به صورت قطره چکانی کالا را وارد بازار می کنند.

 

اکبری با اشاره به وظیفه دولت در خصوص تامین ارز و مهار بازار، بیان کرد: ابتدا وظیفه دولت این است که باید روشنگری کند که قیمت هر دلار در کشور چقدر تمام می شود، اما اقتصاددان های دولت باید یک نرخ ثابت و به صرفه برای مردم را مصوب کند و آن را در بازار عرضه کند.

 

وی تاکید کرد: به نظر مندولت توان تامین دلار 4200 تومانی برای کنترل بازار را ندارد و اعلام کرده اند که برنامه دیگری برای مهار قیمت دلار دارند.

 

انتهای پیام/