به گزارش صبح توس؛ محسن رهنورد در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: به‌منظور استفاده از قابلیت‌های سیستم تعیین موقعیت جهانی (GPS) و تعیین موقعیت دقیق در سطح شهر، کارهای مطالعاتی این سامانه در اسفندماه سال گذشته با حضور کارشناسان شهرداری مشهد و اداره فناوری اطلاعات شهرداری چناران، بررسی شد.


وی بیان کرد: پس از بررسی تمام جوانب و بازدید از نقاط مختلف جهت نصب و راه‌اندازی این سامانه، در فروردین‌ماه 97 تجهیزات مربوطه در محل ساختمان شهرداری نصب شد.


رهنورد افزود: ایستگاه فعلی نصب شده در ساختمان شهرداری به‌عنوان یکی از ایستگاه‌های مورداستفاده پروژه RTK شهرداری مشهد، جهت استفاده همزمان شهرداری چناران از قابلیت‌ها و مزایای این سامانه نیز در نظر گرفته شده است.


رئیس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری چناران، خاطرنشان کرد: به‌منظور استفاده کامل ادارات مختلف شهرداری که با این سامانه سروکار دارند و بخواهند از مزایا و قابلیت‌های آن در مجموعه مدیریت شهری استفاده مفید را ببرند، طبق پیگیری‌هایی که انجام شده است، کلیه تجهیزات موردنیاز برای این سامانه در سال جاری تهیه و خریداری خواهد شد.


وی گفت: هدف از راه‌اندازی این سامانه فراهم نمودن امکان برداشت آنی مختصات نقاط در حریم شهر چناران با دقت بسیار بالا در موضوعات مرتبط شهری و عمرانی، همچنین استانداردسازی فرایند برداشت اطلاعات مکانی در مجموعه شهرداری است.

 

انتهای پیام/