جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ در خصوص برجام و ضربه‌هایی که به اقتصاد کشور وارد کرده است، اظهار داشت: برجام در وضعیت اقتصادی حال حاضر کشور خیلی دخیل بوده است.

 

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: علت اثرگذاری برجام بر روی مسائل اقتصادی کشور نیز آثار روانی مذاکرات، قرارداد برجام و بعد از اجرای آن، معطل گذاشتن نظام اقتصادی کشور است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعد از اجرای برجام، بخش خصوصی و در کل تجارت کشور از آینده روشنی برخوردار نبودند که برای مبادلات اقتصادی خود تصمیم‌گیری کنند، تصریح کرد: اعتراضاتی که در دی‌ماه صورت گرفت بخشی در اثر همین عدم اجرای برجام و ناامید شدن مردم در فضای اقتصادی بود.

 

وی اذعان کرد: تا قبل از مذاکره همه اعتقاد داشتند که با مذاکره تمام مشکلات کشور حل می‌شود و رئیس‌جمهور در حین مذاکرات نوید می‌داد که به‌محض توافق و بسته شدن قرارداد بلافاصله با اجرای برجام مشکلات برطرف می‌شود، بعد از اجرای برجام باز اتفاقی رخ نداد.

 

کریمی قدوسی با تأکید بر اینکه ازاین‌جهت برجام توانست آثار سوء سیاسی و روانی خود را بر فضای اقتصادی کشور برجای گذارد، عنوان کرد: امروزه رئیس‌جمهور بعد از سه سال فرمان می‌دهد که دست‌ها روی ماشه که دوباره به وضعیت قبل از برجام برگردیم.

 

وی همچنین در ادامه تشریح کرد: بعدازاین تجربه اگر واقعاً رئیس‌جمهور بپذیرد که با تمام وجود در داخل متمرکز شود و ظرفیت داخلی را بسیج کند این هم می‌تواند موج خوبی از امید در کشور به وجود آورد.

 

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه مردم هم باید دیگر تمام امید خود را از برجام قطع کنند، خاطرنشان کرد: برجام باید راه خود را طی می‌کرد نه اینکه محور تمام مسائل کشور قرار گیرد و این اشتباه بود؛ اکنون باید همه دست‌به‌دست هم بدهند و یک بسیج عمومی رونق اقتصادی به وجود بیاورند تا آثار مثبت آن به‌زودی مشاهده شود.

انتهای پیام/