سرهنگ علیرضا جنیدی فرمانده سپاه بجستان در گفتگو با خبرنگار صبح توس ضمن تقدیر از بصیرت فرمانده کل ارتش تشکیل سپاه را یکی از معجزات قرن دانست و اظهار کرد: تشکیل سپاه یکی از معجزات قرن است که با اراده مقدس و دوراندیشی بی‌نظیر حضرت امام رحمت الله علیه برای پاسداری از انقلاب و دفاع از استقلال عظمت و شرافت میهن اسلامی در برابر توطئه ها و تهدیدات دشمنان و بیگانگان پدید آمد و تاریخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی مملو از حوادث و صحنه هایی است که حضور ایثارگرانه پاسداران انقلاب مایه افتخار و مباهات ملت مومن و قدرشناس ایران شده است.

 

وی ادامه داد:  سپاه پاسداران در اولین روزهای پس از انقلاب در شرایطی شکل گرفت که دشمنان ملت ایران و استقلال کشور تحرکات فراوانی برای برهم زدن ثبات آرامش و امنیت کشور شروع کرده بودند، برقراری نظم و امنیت مقابله با حرکات خرابکارانه و جریان ترور، خنثی سازی کودتاها حضور در مناطق قومیتی که گرفتار قاعده های تجزیه طلبی از سوی جریان های ضد انقلاب با حمایت قدرتهای خارجی شده بودند و حفاظت از شخصیت ها انقلاب و مسئولان کشور بخشی از کارنامه سپاه در ماه های اولیه تشکیل این نهاد انقلابی است.

 

جنیدی اذعان کرد: عملکرد سپاه در دوران دفاع مقدس آنچنان قابل قبول بود که امام فرمود؛ اگر سپاه نبود کشور نبود. رشادت ها فداکاری ها شهادت ها مظلومانه پاسداران در صحنه مختلف دفاع از انقلاب به ویژه در کردستان و جنگ تحمیلی سبب شد تا حضرت امام رحمت الله علیه خطاب به پاسداران بفرمایند؛ شما آیینه مجسمه مظلومیت ها و رشادت‌ها این ملت بزرگ، در صحنه نبرد و تاریخ مصور انقلابید.

 

فرمانده سپاه بجستان به اقدامات سپاه از بدو پیروزی در دوران دفاع مقدس  پرداخت عنوان کرد: نقش آفرینی های سپاه در راستای دفاع از انقلاب به جنگ تحمیلی ختم نشد در در خلال جنگ تحمیلی هواپیما ربایی و برهم زدن امنیت پرواز در ایران اسلامی در دستور کار سازمان های تروریستی و حامیان آنان قرار گرفت.

 

وی ادامه داد:  حضرت امام رحمت الله علیه با واگذاری مسئولیت برقرار امنیت پرواز به سپاه این نقشه دشمنان را نقش بر آب کرد. دشمنان ناکام بعد از جنگ تحمیلی جنگ اقتصادی به راه انداختند و با ورود سپاه به عرصه سازندگی خوش درخشید و دشمنان را در رسیدن به اهدافشان ناکام ساخت.

 

جنیدی ادامه داد: درخشش سپاه در عرصه مقابله با دشمنان در جنگ نرم که آنان به کمک جریان‌های مغرض و ضد انقلاب داخلی علیه انقلاب اسلامی همانند فتنه ۸۸ به راه انداختند، برگ زرینی دیگر از کارنامه این نهاد انقلابی است. موفقیت سپاه قدس در جبهه مقاومت و مقابله با جریان تکفیری، وهابی داعش و جلوگیری از تجزیه عراق، سوریه و لبنان "نهایتاً هدف اصلی آنان ایران بود" بخشی دیگر از کارنامه موفق سپاه است.

 

عضو شورای تامین شهرستان بجستان به توطئه های استکبار بر ضد این انقلاب و کشور پرداخت و تصریح کرد: بنابراین امروز اگر توپ خانه ها رسانه ای استکبار جهانی، ارتش دلاور، نیروهای انتظامی غیور و سپاه جان برکف را نشانه گرفتند، نشانگر این است اینها توانستند با اتکای بر اقتدار معنوی سیاسی و تکنولوژی خود دشمن در عرصه داخلی و خارجی را برای رسیدن به  اهداف شوم تشکیلاتی‌اش ناکام بگذارد.

 

وی ادامه داد:  دشمنان قسم خورده این نظام بعد از شکست در مواجهه با انقلاب اسلامی در جبهه های مختلف خیال می‌کنند، می توانند ایران را با اعمال فشار و تحریم‌های اقتصادی وادار به عقب نشینی از مواضع اصلی و ارزشی خود کنند اما تا زمانی که مردم آگاه و ولایت‌مدار ما مسلح به سلاح بصیرت بوده و تا زمانی که نیروهای مسلح ما به عنوان بازوان معنوی ولایت فقیه عمل کنند استکبار جهانی نخواهد توانست به مطامع دنیوی و منافع تشکیلاتی خود دست یابد و بی‌تردید سپاه پاسداران دوشادوش دیگر نیروهای مسلح دست زیاده خواهان و معترضان به خاک پهناور ایران اسلامی را قطع خواهد کرد.

 

فرمانده سپاه بجستان خاطرنشان کرد: در پایان بر خود لازم می‌دانم همانطور که مقام معظم رهبری از مواضع وحدت آفرین فرمانده محترم کل ارتش در اتحاد نیروهای مسلح قدردانی کردند و فرمودند؛ این سخنان نشان دهنده عقل مدیریتی و صفای باطنی است،  ما نیز از  این بصیرت انقلابی قدردانی میکنیم و به عده ای که در داخل، خواسته یا ناخواسته،  خدا ناکرده قصد انشقاق، جدایی و بر هم زدن قوای مسلح را دارند متذکر میشویم که در پازل دشمن بازی نکنند.

 

انتهای پیام/