به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نيوز، سيد مرتضی در بازديد از موقوفات ملك چناران بختياری گفت: توسعه كشاورزی و باغداری مكانيزه با بهره‌مندی از آخرين روش‌های نوين را با هدف ايجاد اشتغال و ارتقاء سطح كمی و كيفی محصولات باغی و زراعی در سال حمايت از توليد داخلی با جديت دنبال می‌كنيم.
وی تصريح كرد: يكی از تاكيدات مقام معظم رهبری در حكم انتصاب توليت آستان قدس رضوی توجه ويژه به شهرها و روستاهايی است كه موقوفات امام رضا(ع) در آنها قرار دارند.
وی تصريح كرد: با برنامه ريزی صورت گرفته و با دستور توليت آستان قدس رضوی توجه به حفظ منابع خاك و آب و بهره‌وری باغ‌ها و مزارع موقوفه حضرت رضا(ع) به عنوان اولويتی مهم و اساسی در حال پيگيری است.
بختياری اذعان داشت: در طی ٢ سال اخير علاوه بر بهره‌برداری از باغات الگويی مزرعه نمونه و باغ ملك آباد، ٧ هكتار باغ مدرن سيب با ٢٨ هزار اصله نهال و ٦ هكتار باغ متراكم گلابی و هلو با  ٦  هزار اصله نهال در شهرستان چناران ايجاد شده است.
وی گفت: با بهره گيری از سيستم های نوين باغداری و كشاورزی در  مزارع و باغات سازمان موقوفات ملك در چناران ٦٥ درصد در مصرف منابع آب و انرژی صرفه جويی می‌شود.
قائم مقام توليت آستان قدس رضوی با اشاره به روحيه بالا و كار جهادی مهندسان و كارشناسان كشاورزی مجموعه برای خودكفايی و بومی سازی تكنولوژی‌های روز دنيا در موقوفات، اظهار كرد: برای نخستين بار با همت جوانان كشورمان، سيستم آبياری زير سطحی در باغات گردو، سيب و گلابی و مزارع ذرت اجرايی شد.

٣٥ درصد پيشرفت فيزيكی كلينيك تخصصی دياليز ثامن الائمه(ع)
بختياری همچنين با اشاره به بازديد از مراحل اجرای كلينيك تخصصي و دياليز بيمارستان ثامن الائمه(ع) شهرستان چناران، بيان كرد: عمليات احداث اين ساختمان با ٢ هزار متر مربع زيربنا و در ٤ طبقه شامل آزمايشگاه، كلينيك‌های تخصصی پزشكی و دندانپزشكی، تخت ايزوله و بخش دياليز از مردادماه ٩٦ آغاز شده است.
وی تصريح كرد: اين پروژه با تلاش همكاران ما در سازمان موقوفات ملك تاكنون بيش از ٣٥ درصد پيشرفت فيزيكی داشته و ظرف يكسال آينده به بهره برداری خواهد رسيد.

انتهای پیام/