به گزارش صبح توس؛ امروز  و در راستای رفع محرومیت بهداشتی و درمانی، بسیج جامعه پزشکی شهرستان بجستان به همت مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان در روستای سردق بخش یونسی شهرستان بجستان به ارائه خدمات درمانی، آموزشی و فرهنگی با همکاری برخی از نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی پرداخت کرد.

در این اقدام خدا پسندانه، تیم های کامل پزشکی شامل؛ متخصص داخلی، متخصص جراحی عمومی، متخصص اطفال، متخصص اعصاب و روان، دو نفر دندانپزشک به همراه یونیت سیار دندانپزشکی، پزشک عمومی، ماما و کارشناسان بهداشتی به محل روستای سردق اعزام و در طی یک روز کاری بیش از ۴۵۰ نفر از اهالی این روستا از خدمات رایگان این تیم پزشکی بهره مند شدند.

اجرای این طرح‌ها به‌صورت داوطلبانه و با همکاری و مشارکت پزشکان شهرستان بجستان انجام شد. در این برنامه خدمات پزشکی و درمانی رایگان به ۴۵۰ بیمار بی‌بضاعت روستای سردق ارائه‌ و تا حد امکان دارو و نیازهای درمانی بیماران خاص تأمین شد.

ارائه خدمات بهداشتی و درمانی از جمله ویزیت و مداوای بیماران، خدمات غربالگری دیابت و فشارخون، کاردرمانی، بینایی‌سنجی، شنوایی‌سنجی، مشاوره پزشکی و روانشناسی و غیره از جمله مهم‌ترین برنامه‌های این طرح یک‌روزه بود.

در این طرح یک روزه تعداد ۸۰ نفر از دانش آموزان مدارس ابتدایی این روستا توسط دندانپزشکان اعزامی مورد معاینات دهان و دندان قرار گرفته و برای بیش از ۵۵ نفر از مردم روستا خدمات رایگان دندانپزشکی در محل صورت پذیرفت . همچنین حدود ۱۴۰ بیمار توسط پزشک عمومی ،۵۰ بیمار توسط متخصص داخلی، ۴۰ بیمار توسط متخصص اعصاب و روان، ۲۸ بیمار توسط متخصص اطفال و ۱۵ بیمار توسط متخصص جراحی عمومی مورد معاینه و درمان قرار گرفته و حدود ۲۰ نفر نیز از خدمات رایگان مامای اعزامی به روستا بهره مند گشتند.

همچنین برنامه آموزشی غنی سازی روابط زوجین توسط کارشناسان اعزامی شبکه بهداشت و درمان بجستان برای حدود ۳۰ نفر از بانوان روستا برگزار گردید. هدف از اعزام این گروه پزشکی و بهداشتی درمانی ، گرامی داشت هفته سلامت و تحقق شعار پوشش همگانی سلامت و همچنین در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر و کمتر برخوردار جامعه در دسترسی به خدمات سلامت بود.

 

انتهای پیام/