به گزارش صبح توس؛ در پی برگزاری جشن و پایکویی در برج سلمان مشهد، حجت‌الاسلام فاطمی در یادداشتی به بررسی این موضوع پرداخته است.

در سه سال اخیر دو رخداد خبرساز در برج سلمان مشهد به وقوع پیوست:

1‌ـ آتش‌سوزی مورخ 1395/04/20 آوازه غیور مردان آتش‌نشان را بین‌المللی کرد و رکورد اطفاء حریق در ساختمان‌های بلند مرتبه را ثبت جهانی نمود تا جایی که دلیر مردان آتش ستیز در کسری از ساعت بیش از هزار نفر از فروشندگان و مراجعان را از مهلکه آتش نجات دادند و بیش از یکصد دستگاه خودرو مملو از بنزین را از پارکینگ برج خارج و برج باروت را به حصنی امین تبدیل و بدین صورت دامنه آتش سوزی مهار و نسبت به اطفاء آن اقدام فوری و مناسب کردند.

2‌ ـ رخداد دیگر که موجب سرافکندگی سلمان در مقابل امام غریب شد، برگزاری پایکوبی هنجار‌شکن هفته گذشته و حرمت‌شکنی نسبت به امام رئوف و دهن کجی به زائرین و مجاورین امام مهربانی‌ها بود. این حرکت سازماندهی شده در مشهد مقدس اگر چه به ظاهر یک اقدام هنجارشکنانه از سوی برخی عناصر جوان و نوجوان احساسی قلمداد می‌شود، اما ریشه در هدف قرار دادن آرمان‌ها و اعتقادات مذهبی ملت شریف ایران که قطعا از سوی عناصر بیگانه و وطن‌فروشان فراری طراحی و در صدد اجرا در شهرهای مقدس هستند تدوین شده است.

گرچه در این مجال فرصت بررسی کارشناسانه موضوع و موضع طراحان و مجریان نیست، اما آنچه دردآور و شرم‌آور است اظهار نظر خلاف شأن فرماندار محترم شهرستان مشهد است که موضوع هنجارشکنی حرمت‌شکنان مشهد مقدس را در کنار اعتراض دلسوزانه جمعی از ایثاگران و خانواده معظم شهداء در دو کفه یک ترازو قرار داده و هر دو را با عبارات یکسان و حتی در مورد اقدام دلسوزان شدیدتر ! ! ! «کثیف» و «کثیف‌تر» تشبیه می‌نماید ! ! !

به نظر می‌رسد جناب نورزیان در یک اقدام فرار به جلو بر آن است تا اولاً از زیر بار مسئولیت قانونی و شرعی خود به عنوان یک عنصر امنیتی که در جایگاه نماینده عالی دولت در شهرستان نشسته است شانه خالی کند.

ثانیاً با تنزل شأن مدیریتی خود در جایگاه سخنگوی یک جریان سیاسی اقدام به تطهیر خویش و جریان سیاسی همسویش کند؛ این حادثه یادآور حکایتی است که در مکانی مقدس اقدام منافی عفتی ارتکاب یافته بود و چون فاعل را مورد شماتت قرار دادند و آب دهان را روانه چهره خبیث آن کردند پس به ناگاه برآشفت و فریاد زد: ای مردم این مرد حرمت مکان مقدس را شکسته و در این مکان مقدس آب دهنی به صورت من انداخته است.

یادداشت: حجت الاسلام فاطمی

انتهای پیام/