به گزارش صبح توس؛ با حضور معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان رضوی، جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان برگزار شد.  در این جلسه تصویب شد اکثر ناوگان حمل و نقل عمومی مشهد تا پایان امسال بازسازی شود.
بنابر این مصوبه , اتوبوس های بالای25سال , مینی بوس های بالای35سال و کامیون ها و کامیونت های بالای 38سال باید تا پایان سال جاری  با خودروهای جدید جایگزین شوند. 
محمد مقدوری در این جلسه اعلام کرد: دستگاه های ذی ربط و به ویژه بانک های عامل باید زمینه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و بار مشهد را فراهم آورند تا آلودگی هوای شهر کاهش یابد.
معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان رضوی افزود: در این جلسه برنامه های ارگان ها برای کاهش 50درصدی آلودگی هوای شهرمشهد طی 3سال , بررسی و مقرر شد ارگان ها علاوه برپیگیری اعتبارات ملی و دستگاهی خود در این رابطه , برنامه هایی را برای تخصیص ( محتمل ) اعتبارات استانی ارائه کنند تا در جلسات آتی کارگروه تعیین تکلیف شود.
در ابتدای  این جلسه,  مدیرکل محیط زیست استان, گزارش کیفیت هوای شهرمشهد را ارائه داد که بر اساس آن ,  مشهد سال گذشته در قیاس با سال 95 هوای سالم تری داشته و ازجمله : تعداد روزهای باهوای سالم از 249 به 264 روز افزایش یافته و روزهای با هوای ناسالم از 88به78 روزکاهش یافته است.
حمیدصالحی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون  نیزدر قیاس با مدت مشابه در سال 96 نیز هوا سالم تر بوده و از جمله : تعداد روزهای با هوای پاک از 5 به 11 روزافزایش و تعدادروزهای با هوای ناسالم از5 به 4 روزکاهش یافته است.

انتهای پیام/