به گزارش صبح توس؛  حجت الاسلام امیر غلامی در سخنان قبل از خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه بمناسلت روز پاسدار اظهار کرد: پاسداران انقلاب اسلامی به تاسی از سید و سالار شهیدان در دفاع از مظلومان جهان و همچنین صیانت از ارزشها و اهداف انقلاب اسلامی در هر نقطه ای که لازم باشد حضوری قدرتمند خواهد داشت.

 

وی این حضور را برگرفته از اصل قانون اساسی عنوان کرد و افزود: سپاه پاسداران وظیفه صیانت از دستاوردها و آرمانهای انقلاب اسلامی را عهده دار است و در این راه تحت امر فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه ای (مدظله العالی) حضور خواهد داشت.

 

نماینده ولی فقیه در گروه توپخانه، پدافند هوایی و موشکی 61 محرم گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخنان و راهبردهای ولی فقیه جامعه را که همان ترجمان گفتمان ناب انقلاب اسلامی است را فصل الخطاب خود قرار داده و در اجرای این تدابیر لحظه ای کوتاهی نخواهد کرد.

 

وی از بصیرت دینی، معنویت محوری، دشمن شناسی، بروز رسانی توان نظامی در ارتقای بازدارندگی دفاعی و همچنین دفاع غیر محافظه کاران از انقلاب اسلامی را بعنوان بخشی دیگر از شاخصه های سپاه پاسداران یاد کرد.

 

غلامی به حضور پاسداران در عرصه های مختلف کشور اشاره کرد و افزود: مهمترین عرصه حضور مقتدرانه سپاه پاسداران در حوزه دفاعی است که از بدو پیروزی انقلاب اسلامی در قائله های قومی و مذهبی، فتنه ها، کودتاها، جنگ تحمیلی و امروز نیز در برابر تروریست های تکفیری در خارج از مرزهای ایران در برابر دشمنان سینه سپر کرده اند.

 

نماینده ولی فقیه در گروه توپخانه 61 محرم بیان کرد: دفاع از مظلومان جهان و تقویت گروههای مقاومت مردمی در متطقه و کمک های مستشاری به کشورهای غرب آسیا شامل؛ لبنان، سوریه و عراق و دیگر کشورها بخشی دیگر از فعالیت های نظامی سپاه پاسداران در صیانت از انقلاب اسلامی است.

 

وی حضور در عرصه های فرهنگی را از دیگر فعالیت های سپاه پاسداران برشمرد و افزود: فعالیت بسیجیان در پایگاههای بسیج، اردوهای راهیان نور، حضور در رسانه ها، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و حلقه های صالحین و برگزاری بادواره های شهدا از مهمترین برنامه های فرهنگی سپاه بشمار می رود.

 

وی دیگر حوزه فعالیت سپاه پاسداران را در عرصه اقتصادی عنوان کرد و گفت: در شرایطی که در محاصره و جنگ اقتصادی قرار گرفتیم و طبق تدابیر رهبر معظم انقلاب، تنها نسخه درمان پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی است، لذا اجرای پروژه های ملی و بین المللی با محوریت قرارگاه خاتم الانبیا(ص) و برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم برای رفع محرومیت زدایی توسط بسیج سازندگی از مهمترین فعالیت های اقتصادی سپاه در این عرصه بشمار می رود.

انتهای پیام/