ابوالفضل فتوحی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار، اظهار داشت: درباره فلسفه وجودی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بحث های زیادی شده است و در اصل 150 قانون اساسی، وظیفه حفاظت از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن تعیین شده است.

وی با بیان اینکه علاوه بر آن فرمایشات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری در خصوص وجود سپاه خالی از لطف نیست، خاطرنشان کرد: امام می فرمایند اگر سپاه نبود کشور هم نبود و مقام معظم رهبری می فرمایند تنها نیرویی که قادر است از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، انقلابی دفاع کند فقط سپاه است.

فرمانده سپاه ناحیه خلیل آباد با تاکید بر اینکه فرمایشات امام و رهبری در خصوص سپاه، وظیفه ما را به عنوان پاسدار انقلاب دو چندان می کند، تصریح کرد: یعنی اینکه یک پاسدار هر جا و هر زمانی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی مورد خدشه وارد شود باید سپاه وارد شده و با تمام توان پاسداری نماید.

وی با اشاره به اینکه آن پاسداری هم که در سپاه خدمت می کند باید خصوصیات متعددی داشته باشد، خصوصیاتی که یادآور خصوصیات سید و سالار شهیدان باشد، اذعان کرد: تقوا، ایمان، اخلاص، شجاعت، اخلاق، ولایت مداری، نظم، مردمیاری، خدمت رسانی، معنویت، آمادگی، بصیرت و هوشیاری از جمله خصوصیاتی است که یک پاسدار انقلاب باید برای داشتن و حفظ آنها گامی رو به جلو بردارد.

فتوحی در پایان عنوان کرد: الحمدالله اکثریت پاسداران ما این خصوصیات را دارند و برای دفاع از کیان انقلاب اسلامی و برای پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی آمادگی کامل را دارند.

انتهای پیام/