به گزارش صبح توس؛ به دنبال هنجارشکنی‌های اخیر در برج سلمان مشهد، سازمان بسیج اساتید و طلاب و روحانیون استان خراسان با انتشار بیانیه‌ای این حرمت‌شکنی را محکوم و خواستار برخورد جدی با عاملان این اتفاق شد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«وَ لاتَتَّبِعُوا خُطُواتِ الشَّیْطانِ اِنَّهُ لَکُمْ عَدُوٌّ مُبِینٌ». بقره/168

 

« و اما در عرصه فرهنگ بنده به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می‌کنم و حقیقتا دغدغه دارم. این دغدغه از آن دغدغه‌هایی‌ست که آدمی به خاطر آن گاهی ممکن است نصف شب هم از خواب بیدار شود و به درگاه پروردگار تضرع کند»

(مقام معظم رهبری، 22 تیرماه 1373)

 

در چهلمین سال انقلاب اسلامی، گفتمان مقتدر و منحصر به فرد انقلاب اسلامی که بر مبنای اصول، مبانی و ارزش‌های اسلام ناب محمدی(ص) و با اراده ولی فقیه و رهبری انقلاب، تولید و با شاخصه‌ی دفاع از مظلوم" و "ستیز با ظالم" در سپهر جهانی تبلور پیدا کرده است. حقیقت انقلاب اسلامی، حرکتی به سمت احیای مجدد معنویت و گرایش به سوی خدای متعال و احیای ادیان توحیدی است. طبیعتاً پرچم داران تمدن مادی در جهان، متوجه شدند که رشد و تبلور معنویت، با این سطح از گرایش در دنیا، به کاهش قدرت آنها ختم می‌شود و بلکه ممکن است در یک شیب تاریخی به تغییر ساختار کلی معادله قدرت در جهان ختم شود. بنابراین نسبت به انقلاب اسلامی دشمنی نشان می‌دهند و از ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین معادلات خود را برای منحل کردن این حرکت جدید، در درون برنامه‌ریزی‌های خود به کار می‌بندند.

حادثه ای که در روزهای اخیر در مشهد الرضا به بهانه افتتاح مجتمع تجاری با برگزاری کنسرت و حواشی هنجار شکنانه آن صورت گرفته است برای هر شهروند متدینی باورنکردنی و غیرقابل تحمل است. اتفاقی که در ماه‌های اخیر با تکرار در نقاط مختلف شهر مشهد قلب جامعه ایمانی شهر را به درد آورده است. بی شک این اتفاقات جزئی از پروژه قداست زدایی از پایتخت معنوی جهان اسلام است که هدفی جز تبدیل شهر مشهد مقدس به یک شهر گردشگری در تراز تمدن و توسعه غربی است.

سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان خراسان با تایید این مطلب که علما و روحانیون و متدینین هیچگاه مخالف نشاط و شادی مردم نبوده و نیستند تاکید دارد مسئولان و متولیان فرهنگی شهر می بایست زمینه شادی و نشاط مشروع و مومنانه مردم را فراهم آورند.
متاسفانه مغرضان و برخی ساده اندیشان مخالفت با منکرات و معاصی را مخالفت با شادی مردم می نامند.
آیا نشاط و شادی به معنای زیر پا گذاشتن قوانین و ضوابط شرعی است؟
این در حالی است که جوانان مدافع حریم ولایت اهل بیت علیهم السلام در دفاع از ناموس ملت در حال مبارزه با ایادی استکبار هستند
نمی‌توان در برابر برپایی برنامه های رقص و پایکوبی در اجتماعات مختلط در سطح شهر مقدس مشهد سکوت پیشه نمود.
شرم باد بر کسانی که با بی غیرتی تمام، این اعمال شنیع را مرتکب می شوند در حالی که مادران این سرزمین فرزندان خود را برای دفاع از دین و ارزشهای انقلابی و ناموس این مردم به قتلگاه عشق می فرستند و هنوز پیکر پاک و مطهر بسیاری از شهدا به وطن بازگشته است.

در شرایطی که دشمنان ملت ایران درصدد آنند که با همراهی برخی مرعوبان داخلی و عملیاتی نمودن راهبرد نفوذ با سناریوهای مختلف از جمله حرمت شکنی و قداست زدایی در اذهان و اراده مردم رخنه نماید، برآحاد ملت و مسئولین شهر و کشور فرض است با هوشیاری و هوشمندی به رسالت خطیر تاریخی و انقلابی خود در قبال این توطئه بزرگ عمل کرده و دشمن را در این صحنه مأیوس نمایند. سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان خراسان بی‌تفاوتی و سکوت در برابر  این منکر را گناه دانسته و ساکتین را شریک آن می داند. بنا براین از قوه قضائیه و دیگر نهادهای مرتبط انتظار دارد نسبت به این منکر بزرگ به وظیفه قانونی خود عمل کرده و برخوردی انقلابی و درخور داشته باشند.

بدون تردید رمز موفقیت و سربلندی ملت ایران در پیشبرد اهداف و آرمان های مقدس انقلاب اسلامی "تبعیت از ولایت فقیه"، "وحدت و مقاومت ملی" و "حضور آگاهانه و به موقع مردم در صحنه‌های نیاز انقلاب" بوده است
مع الاسف بسیاری از مطالبات مقام معظم رهبری در مسائل فرهنگی از جمله "مقابله با ولنگاری فرهنگی" و "مبارزه نفوذ فرهنگی" و "توجه به جنگ نرم و رسانه ای دشمن" با بی اعتنایی مسئولین دولتی مواجه شده است که تکرار این قبیل برنامه ها علاوه بر اینکه ناراحتی و نگرانی مومنان را به همراه دارد احتمال تعمدی بودن آن را نیز تقویت می کنند

سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان خراسان به عنوان نهادی برخاسته از متن انقلاب و اقیانوس ملت همصدا با امت مسلمان ولایتمدار و شهید پرور مشهد بار دیگر با مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای و امام راحل و شهدای بزرگوار اسلام عهد و پیمان می‌بندد که تا آخرین قطره خون در راستای حفظ ارزش های انقلاب اسلامی ایران جانفشانی کرده و در برابر منکرات اعلام انزجار نموده و در هنگام عمل دست در دست مردم به برچینی این منکرات و عوامل آن اقدام نماید

 

قروردین ماه 1397

سازمان بسیج اساتید و طلاب و روحانیون استان خراسان

انتهای پیام/