به گزارش صبح توس؛ جاسم حسین پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان خلیل آباد در خصوص وضعیت نوسازی و مقاوم سازی مدارس استان خراسان رضوی اظهار داشت: الحمدالله با کمک خیرین مدرسه ساز، پروژه های خیلی خوبی در سطح استان اجرا شده که شاهد افتتاح آن هستیم.

وی با بیان اینکه به کمک خیرین اقدامات بسیار خوبی در ایجاد فضای آموزشی و تجهیزات فضاها داشته باشیم، خاطرنشان کرد: مشکلاتی در این راستا وجود دارد و تعدادی از مدارس فرسوده هستند که باید بازسازی شوند و تعهدات سازمان نوسازی نسبت به خیرین که باید مشترکاً برخی از مدارس را انجام دهیم باقی مانده است که تأمین اعتبار در سال 97 ان شاء الله به تعهدات عمل خواهد شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خراسان رضوی همچنین در ادامه تصریح کرد: نوید است که در سال جاری با اقدامات خوبی که دولت و مجلس انجام داده اند با تصویب اعتبارات بتوانیم به کمک خیرین مدرسه ساز و تأمین اعتباری خوبی که در سال 97 و اواخر 96 شده است گام های مثبتی در راستای تأمین فضاهای آموزشی برداریم.

 

افزایش 100 درصدی مشارکت های مردمی در استان خراسان رضوی

وی با تأکید بر اینکه خیرین مدرسه ساز در خراسان رضوی استقبال بسیار خوبی از ساخت مدارس داشتند، اذعان کرد: استقبال خوب خیرین مدرسه ساز، افزایش صد در صدی مشارکت های مردمی را در پی داشته است.

حسین پور در خصوص میزان مدارس فرسوده سطح استان خراسان رضوی، عنوان کرد: 30 درصد از مدارس استان نیاز به مقاوم سازی، تخریب و بازسازی دارند که به مرور با تأمین اعتبارات اقداماتی انجام خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به وضعیت تجهیز مدارس استان، خاطرنشان کرد: تجهیز مدارس به دلیل اینکه هدایت تحصیلی به سمت هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش است با مشکل روبرو شده و تجهیزات ما بروز نیستند، ولی علیرغم این مشکلات، اقدامات خوبی صورت گرفته است.

انتهای پیام/