به گزارش صبح توس؛ مهراله رخشان مهر ظهر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: وضعیت خوبی در بحث نوسازی کشور وجود دارد و نیروهای بسیار توانمند، متخصص و کاربلد به صورت شبانه روزی در این قسمت فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه دولت اعتقاد کاملی به بحث نوسازی مدارس و آموزش دارد و مجلس نیز در این زمینه همراهی لازم را دارد، خاطرنشان کرد: در خصوص دو سوم مدارسی که نیازمند تخریب و بازسازی و مقاوم سازی بوده اند اقدامات لازم صورت گرفته و کار 30 درصد از مدارسی نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی هستند مانده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه نقش خیرین در بازسازی مدارس کشور بسیار پررنگ است، تصریح کرد: اهمیت موضوع خیرین تنها به لحاظ مادی نیست و این خیرین به نوعی فرهنگ انجام کار خیر را در جامعه رواج می دهند که بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه 50 درصد از مدارسی که در مهرماه سال گذشته افتتاح شد توسط خیرین ساخته شده بود، اذعان کرد: خیرین مدرسه ساز نیز شامل افراد حقیقی، موسسات و بانک ها هستند که در این امر آموزش و پرورش را همراهی می کنند.

رخشان مهر در ادامه عنوان کرد: دولت برای جبران زحمات خیرین مدرسه ساز، صد در صد ردیف خیرین در حدود 206 میلیارد تومان به نوسازی اعتبار تخصیص داد و این یک اتفاق بسیار خوبی بود که در نوسازی مدارس رخ داد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه وضعیت اعتبارات نسبت به سال 96 بسیار مناسب است، تشریح کرد: این به معنای نوسازی تمام مدارس نیازمند تخریب، بازسازی و مقام سازی در سال 97 نیست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حدود 20 هزار میلیارد تومان نیاز است که بتوان تمام مدارس نیازمند را تجهیز و مقاوم سازی کرد ولی امسال مجلس در حدود 1800 میلیارد تومان برای اعداد ملی اعتبار مصوب کرده است.

انتهای پیام/