به گزارش صبح توس؛ 3 پروژه آموزشی در خلیل آباد صبح امروز با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، رئیس اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس خراسان رضوی، نماینده مردم شهرستان های خلیل آباد، کاشمر و بردسکن در مجلس شورای اسلامی، سه پروژه آموزشی دبیرستان شهید آسوده دهنو، دبستان ستارگان خلیل آباد و آبیاری تحت فشار اردوگاه شهید جعفریان خلیل آباد افتتاح و به بهره برداری رسید.

حسن صداقتی در حاشیه این مراسم در جمع اصحاب رسانه شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: سه پروژه با صرف اعتباری بالغ بر 21 میلیارد ریال با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه دبیرستان شهید محمد آسوده دهنو یک پروژه مشارکتی با خانواده شهید آسوده و بنیاد برکت بود که به بهره برداری رسید، خاطرنشان کرد: برای این پروژه اعتباری بالغ بر 700 میلیون تومان هزینه شده است.

مدیر آموزش و پرورش خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: خانواده شهید آسوده تا مرحله سفت کاری پروژه دبیرستان دهنو را انجام دادند و الباقی آن توسط بنیاد برکت انجام شد.

وی همچنین به بهره برداری از دبستان ستارگان اشاره کرد و با بیان اینکه زمین این پروژه توسط خیرین اهدا شده است، اذعان کرد: دبستان 9 کلاسه ستارگان شهرستان خلیل آباد از محل اعتبارات نو سازی و بنیاد برکت با اعتباری بالغ یک میلیارد و 140 میلیون تومان به بهره برداری رسید

صداقتی با تأکید بر اینکه پروژه آبیاری تحت فشار 50 هکتار از اراضی اردوگاه از دیگر پروژه هایی بود که به بهره برداری رسید، عنوان کرد: این پروژه طی دو فاز لوله گذاری با اعتباری بالغ بر سیصد میلیون تومان اتمام رسید.

وی همچنین هدف از ساخت و بهره برداری از آموزشگاه ها را برطرف شدن نیاز دانش آموزان در بحث فضاهای آموزشی دانست.

 

مجتبی شاکری در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: معلمان گنجینه های معنوی و ارزشمند و سرمایه های بزرگ انسانی این مرز و بوم هستند که در راستای اعتلای فرهنگ و دانش فرزندان این منطقه تلاش می کنند.

وی با بیان اینکه به برکت نظام انقلاب اسلامی تحول خوبی در فضاهای آموزشی به وجود آمده است، تصریح کرد: وضعیت فضاهای آموزشی بحث احیاء بافت های فرسوده آموزشی و تجهیز مدارس در چند سال اخیر با کمک خیرین و به واسطه کمک اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان و کشور گام های موثری برداشته شده است.

فرماندار خلیل آباد همچنین خاطرنشان کرد: معاون وزیر آموزش و پرورش در سفری که امروز به شهرستان خلیل آباد داشتند، ساخت آموزشگاه جدیدی در روستای نصرآباد از توابع بخش مرکزی شهرستان خلیل آباد را بر عهده گرفتند.

انتهای پیام/