سردار مجتبی غفورپور در گفتگو با صبح توس؛ با اشاره به ویژگی‌های پاسداران در نظام جمهوری اسلامی، گفت: برای بررسی ویژگی‌های یک پاسدار خوب و متعهد به انقلاب اسلامی باید به سخنان مقام معظم رهبری استناد کنیم و اگر یک پاسدار به انتظارات رهبری توجه کنند مصداق یک پاسدار متعهد محسوب می‌شود.

 

وی افزود: یکی از فرمایشات ایشان صداقت در گفتار و زبان یک پاسدار است، نگاه حق بین و حق‌شناس داشته باشد و در نهایت مهم‌ترین مقوله وجود قلوب مشتاق برای مجاهدت در راه خدای متعال است که یک پاسدار را از سایر نظامیان جدا می‌کند.

 

جانشین فرماندهی سپاه امام رضا (ع) با اشاره به اینکه پاسداران نباید در معرض تهدیدات دنیوی قرار بگیرند، گفت: یک پاسدار نباید به دنیا علاقه و وابستگی پیدا کند زیرا دنیاطلبی آفتی جدی است که ممکن است خدای‌ناکرده یک پاسدار را تهدید کند که کم‌وزیاد آن بستگی به شرایط دارد.

 

وی ادامه داد: البته تاریخ مصداق‌های زیادی از جمله مجاهدت هزاران هزار پاسدار در دوران هشت سال دفاع مقدس، مجاهدت پاسداران در داخل کشور و مرزهای ایران، مجاهدت در دفاع از حرم ائمه اطهار و دفاع از حرم و شهدایی که در این راه تقدیم اسلام شده است نشان می‌دهد که بسیاری از پاسداران از این عادت مبرا هستند.

 

غفورپور در پاسخ به علت تخریب‌هایی که توسط دشمنان داخلی و خارجی به سپاه پاسداران انجام می‌شود، بیان کرد: در داخل متأسفانه از ابتدای انقلاب اسلامی عده‌ای دست به تخریب سپاه پاسداران می‌زنند که برخی از روی جهالت و نادانی این اعمال را انجام می‌دهند و برخی نیز پیاده‌نظام داخلی دشمن هستند.

 

وی تصریح کرد: سپاه و پاسداران سپاه بازوی قدرتمند ولایت هستند و کسانی که در خارج از کشور دست به تخریب سپاه می‌زنند در حقیقت توان دیدن خدماتی که سپاه به مردم و انقلاب می‌دهند را ندارد.

 

انتهای پیام/