حمید بنایی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با صبح توس؛، در خصوص اقدامات چند روز اخیر آمریکا در منطقه اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی با وزیر دفاع در کمیسیون مربوطه جلسه ای برگزار و بررسی های لازم را انجام داده است.


وی افزود: هدف از این حملات ایجاد رعب و وحشت در بین مردم سوریه و منطقه بود که با شکست رو به رو شدند و مردم فلسطین مستحکم تر ایستادگی خواهند کرد و از سوی امریکا شاهد قدرت کشورهای منطقه است که یرای او قابل پذیرش نمی باشد هرچند هزینه این حملات توسط عربستان پرداخت شد و طراحی و اجرای آن برعهده اسرائیل ،امریکا،فرانسه و انگلیس بود.


نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زمان بزن و در رو تمام شده است و اگر امروز امریکا دست از پا خطا کند باید منتظر جواب آن هم باشد و این حرکات فقط چهره واقعی این کشورها را برای مردم به نمایش خواهد گذاشت.


بنایی با اشاره به شکست های متعدد امریکا در منطقه تصریح کرد: برخی کشورهای اسلامی در منطقه از این موضوع خوشحالی کردند که مطمئن باشند این اقدامات دامن آن ها را خواهد گرفت و کشور ایران در کنار ملت سوریه و دیگر کشورهای مظلوم جهان خواهد بود.


عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به دیدار اخیر مسئولان نظام با مقام معظم رهبری اظهار کرد: ایران هیچ گاه به دنبال کشورگشایی و لشگرکشی و تهاجم نظامی در منطقه نبوه است و فقط براساس سیاست های نظام و آموزه های دینی در کنار مستضعفان خواهد بود و این جنایتکاران بدانند ایران هیچ گاه دست از حمایت از محور مقاومت در منطقه برنمی‌‌دارد و در این زمینه به هیچ کشوری هم مذاکره نخواهیم داشت.